Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung patentoval puzdro so vstavaným S-Pen

Špeciálne pero už nemusí byť exkluzivitou len pre tabletofóny od Samsungu. Možno sa dočkajú aj zvyšné modely.

Charakteristickú črtu línie Samsung Galaxy Note, stylus S-Pen, možno v budúcnosti uvidíme aj pri ostatných smartfónoch výrobcu. Patent z Južnej Kórey totiž naznačuje, že spoločnosť Samsung môže pripravovať nezvyčajné puzdro. Upozornil na to web SamMobile.

V patente sa nenachádza žiadna zmienka o zadnej časti puzdra. Otázna je teda jeho pevnosť po pripojení k telefónu (zdroj: SamMobile) V patente sa nenachádza žiadna zmienka o zadnej časti puzdra. Otázna je teda jeho pevnosť po pripojení k telefónu (zdroj: SamMobile)

Smartfóny Galaxy Note disponujú špeciálnym digitizérom (dotykovou plochou), vďaka ktorému môže používateľ na interakciu so zariadením využívať S-Pen. Ostatné smartfóny bez tejto špeciálnej dotykovej plochy však s týmito stylusmi kompatibilné nie sú.

Riešením by ale mohlo byť puzdro prekrývajúce displej, ktoré nahradí vstavanú dotykovú plochu telefónu. Práve to má byť pravdepodobný princíp fungovania novej myšlienky výrobcu.

Puzdro pravdepodobne nahradí dotykovú plochu smartfónu (zdroj: SamMobile) Puzdro pravdepodobne nahradí dotykovú plochu smartfónu (zdroj: SamMobile)

Naďalej však ostáva veľké množstvo otáznikov. Nevieme totiž, pre ktoré zariadenie bude puzdro určené, akým spôsobom sa bude k smartfónu pripájať alebo kedy a či vôbec sa stane realitou.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.