Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Huawei P9 má prísť až v štyroch verziách

Novinky sa majú objaviť  v priebehu tohto kalendárneho roka.

Spoločnosť Huawei pre tento rok chystá uvedenie nového P9, ktorý nadviaže na vlaňajší P8. Ako uvádzajú stránky Phonearena.com či GSMArena.com, opäť sa bude opakovať situácia, že pod Huawei P9 sa bude v skutočnosti rozumieť celá rodina smartfónov.

Základný model bude mať označenie „Huawei P9“, no okrem tomu má existovať aj Huawei P9 lite, veľký tabletofón Huawei P9max ešte jeden model -  v súčasnosti bez detailnejšieho označenia.  

Štvrtá verzia má ponúknuť lepšiu výbavu než základný model P9. Displej vraj bude mierne väčší, avšak menší než P9max. Chýbať nemá viac RAM aj interného flash priestoru a špecialitou bude 12-megapixelový fotoaparát s dvoma šošovkami. Duálny fotoaparát zrejme nebude dostupný na iných modeloch P9.

Minimálne jedna verzia P9 tiež bude využívať osemjadrový čipset Kirin 950 od Huawei. Samozrejmosťou už má byť Android Marshmallow. Základný P9 má mať 5,2-palcový displej, P9 lite zrejme zhruba 5-palcový a P9max asi 6 - 7 palcový.

Nie je vylúčené, že Huawei svoju líniu P9 nepredstaví na MWC 2016, ale si vyhradí pre seba špeciálnu prezentáciu. Vraj niekedy v marci.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.