Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Inštalácia aplikácií pre Android už nepotrebuje Google Play

Ak bude výsledok vyhľadávania ponúkať stiahnutie aplikácie, namiesto presmerovania do Google Play sa otvorí vyskakovacie okno.

Internetové vyhľadávanie na zariadeniach s Androidom začína fungovať tak, že pri nájdení aplikácie sa namiesto otvárania obchodu Google Play zobrazí iba vyskakovacie okno.

Používateľovi poskytne všetky potrebné informácie, vrátane popisu, obrázkov a požadovaných povolení. Upozornil na to web Android Police.

. . . . . .

Namiesto odkazu do Google Play otvorí aplikácia malé vyskakovacie okno (zdroj: Android Police)

Novinka bude fungovať pravdepodobne iba v aplikácii Google. Pri použití bežného internetového prehliadača sa doterajšie správanie prehliadača a otvárania odkazov zrejme nezmení.

Hoci sa prvé správy o novom prístupe objavovali už približne pred mesiacom, medzi bežných používateľov sa dostáva až v týchto dňoch.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.