Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Facebook podporuje anonymizačnú sieť Tor už aj na Androide

Šifrovaný prístup zabezpečí dodatočná nástroj a povolenie v nastaveniach Facebooku.

Facebook umožní využívanie šifrovanej siete Tor aj na mobilných zariadeniach s Androidom. Zaistí to pridaná podpora pre aplikáciu Orbot: Proxy with Tor. Novinka sa k používateľom dostane postupne v priebehu najbližších dní, informovala spoločnosť na špeciálnej stránke pre fanúšikov.

Po inštalácii nástroja Orbot treba otvoriť nastavenia aplikácie Facebook, kde v nastaveniach pribudla položka pre zapnutie pripojenia prostredníctvom anonymizačnej siete.

Zapnutie prenosu dát cez anonymizačnú sieť Tor v mobilnej aplikácii Facebook (zdroj: Facebook) Zapnutie prenosu dát cez anonymizačnú sieť Tor v mobilnej aplikácii Facebook (zdroj: Facebook)

Služba už koncom roka 2014 spustila v rámci Tor vlastnú prístupovú bránu. Pre zabezpečenú návštevu sociálnej siete stačí použiť prehliadač Tor a zadať doménovú adresu „facebookcorewwwi.onion“.

Anonymizácia cez sieť Tor

Sťahované dáta prechádzajú cez množstvo serverov za použitia šifrovania. Počet uzlov siete stále rastie a v súčasnosti ich je po celom svete viac ako 6-tisíc. Pre surfovanie cez anonymizačnú sieť treba použiť rovnomenný prehliadač. Prenos medzi množstvom rôznych uzlov však spomaľuje dátovú prevádzku, čo je najväčšou nevýhodou.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.