Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Budík od Microsoftu prinúti vstať pomocou hry

Aplikácia využíva čítanie emócií, počítačové videnie a hovorenú reč.

Microsoft predstavil zaujímavý koncept budíka, ktorý človeka nielen prinúti vypnúť vyzváňací tón, ale aj vykonať jednu z troch požadovaných úloh. O novinke Mimicker Alarm firma informovala na blogu.

Keď človek nechce, aby budík znova začal opäť zvoniť, musí dokončiť zobrazenú „hru“. Potrebné je napríklad odfotiť selfie s prejavom určitej emócie alebo nájsť v okolí objekt konkrétnej farby. K dispozícii je tiež čítanie jazykolamu.

Zadané úlohy treba dokončiť do stanoveného času 30 sekúnd. „Pokiaľ nedokončíte danú hru včas, predpokladáme, že ste opäť zaspali a teda alarm začne zvoniť znova“, objasňuje programový manažér tímu Project Oxford Allison Light.

Aplikácia Mimicker Alarm je dostupná pre smartfóny a tablety s operačným systémom Android. Celý projekt je navyše šírený ako open source a programátori si môžu zdrojový kód stiahnuť prostredníctvom servera GitHub.

Inovatívny budík od Microsoftu (zdroj: Microsoft) Inovatívny budík od Microsoftu (zdroj: Microsoft)

Pripomeňme, že Microsoft už priniesol podobné nástroje, napríklad technológie na odhad nálady alebo veku How-Old.net. Zaujať môže i TwinsOrNot.net pre zistenie, či sú ľudia dvojičkami, alebo stránka MyMoustache.net, ktorá na fotky pridáva fúzy.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.