Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange spúšťa službu na lokalizáciu osôb či zvierat. Stojí 5 eur mesačne

Operátor začal ponúkať novú službu, ktorá umožňuje lokalizáciu blízkeho so špeciálnym zariadením.

Mobilný poskytovateľ pridáva do ponuky GPS lokátor, ktorý vám umožní lokalizovať napríklad starších ľudí, alebo mať dohľad nad domácimi zvieratami.

„Pomocou GPS lokátora s mobilnou aplikáciou Sonqui môžu rodičia zistiť napríklad, či deti prišli bezpečne zo školy domov. Prípadne starší ľudia môžu jednoduchým spôsobom vyslať SOS správu svojim najbližším, keď sa im niečo stane,“ uviedol operátor.

Jeho cena je v Orangei 79 eur, ak si zvolíte dvojročnú viazanosť. Bez viazanosti stojí 149 eur. Mesačný poplatok za využívanie naviazanej mobilnej služby na Slovensku je päť eur mesačne.

Upozornenia s balíkom za 5 eur

Nastaviť sa dajú aj špeciálne geografické zóny, ktoré ak lokátor opustí, pripojení užívatelia dostanú upozornenie. Lokalizátor je prepojený s dátovou SIM kartou, kde dáta operátor neobmedzuje.

Rýchlosť je ale limitovaná na hodnotu 64/64 kbit/s, čo má postačovať na fungovanie lokátora. Roaming je na karte vypnutý. „Zákazník si však môže roaming aktivovať, pričom napríklad v krajinách EÚ a Švajčiarsku zaplatí najviac 20 eur mesačne, potom prenos zastavíme,“ spresnila pre MobilManiu hovorkyňa Alexandra Piskunová.

Zariadenie funguje na základe GPS a LBS technológie. Aplikácia je sprístupnená pre AndroidiOS.

Batéria vydrží v prevádzkovom režime tri dni a lokátor môžu naraz – cez aplikáciu – sledovať piati ľudia.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.