Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Snapdragon 830 má ponúknuť vylepšené jadrá Kryo a podporu pre 8 GB RAM

Rovnako ako tento rok, aj výrobu budúceho Snapdragonu 830 by mal mať na starosti Samsung, avšak už so svojím novým 10 nm procesom.

Hoci sa najnovší „drak“ od Qualcommu ešte ani nedostal k prvým zákazníkom, na internete sa pomaly objavujú prvé informácie o jeho nástupcovi. Podľa tých z webu GforGames bude Snapdragon 830 vybavený vylepšenými jadrami Kryo, pričom podporovať by mal až 8 GB operačnej pamäte. Jeho výrobu by mal zabezpečovať Samsung.

Snapdragon 830, kódovo označovaný aj ako MSM8998, by mal byť budúcoročným nástupcom súčasného Snapdragona 820. Vyrábaný by mal byť 10 nm procesom od Samsungu.

Spomínaný čipset by mal byť predstavený začiatkom roka 2017. A keďže ide stále iba o neoficiálne informácie, nevieme, či sa Qualcomm rozhodne držať svojej stratégie s menším počtom jadier. Podľa minulých správ sa totiž možno „prispôsobí“ konkurencii.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.