Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Staršie telefóny si na Windows 10 musia počkať. Oneskorí sa aj Lumia 650

O zdržaní systému vraj Microsoft informoval partnerov. Nový model trápi softvér.

Redmondská spoločnosť údajne informovala svojich partnerov, že mobilný Windows 10 zatiaľ nie je pripravený. Netradične na to upozornil web Venture Beat. Zlé správy sa týkajú aj Lumie 650, Windows Central tvrdí, že pôvodný termín predstavenia bol odložený.

Ako sme informovali ešte v piatok, mobilná „desiatka“ zrejme opäť nestihne plánovaný príchod na staršie zariadenia so systémom Windows Phone 8.1. Aktuálne očakávané časové okno vypustenia upgradu má byť začiatok až polovica februára.

Staršie telefóny pritom majú dostať najnovšiu verziu systému, vrátane plánovanej februárovej aktualizácie, ktorá bude súčasne vypustená aj pre Lumiu 950 a 950 XL.

Údajná Lumia 650 (zdroj: Windows Central) Údajná Lumia 650 (zdroj: Windows Central)

Lumia 650: V predaji už čoskoro?

Už 1. februára sme sa mali dočkať novej Lumie 650, orientovanej na biznis zákazníkov. Ohlásená mala byť „v tichosti“ prostredníctvom blogu. Plány však mali zmeniť nečakané softvérové/firmvérové problémy.

To by mohlo naznačovať, že Microsoft nový telefón plánuje predávať ihneď po jeho predstavení. To by sa mohlo uskutočniť neskôr v priebehu februára, konkrétny náhradný dátum však údajne zatiaľ stanovený nebol.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.