Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Starý dizajn a aktuálny hardvér: Taký vraj bude nový iPhone 5se

Pripravovaný nový iPhone bude zrejme mix starého dizajnu a nových technológií

Najnovší únik informácií o novom smartfóne z dielne Applu potvrdzuje niektoré staršie informácie spred niekoľkých mesiacov a zároveň vyvracia posledné špekulácie a fotografie vraj zobrazujúce iPhone 6c. Tie boli označené za nepravé. Tvrdia to zdroje serveru 9to5mac.com.

Pripravované zariadenie vraj neponesie názvy iPhone 6c a ani iPhone 5e. Novinka so štvorpalcovým displejom sa má vraj volať iPhone 5se.

 Pripomíname, že stále ide o neoficiálne informácie a tak finálny produkt môže vyzerať inak.

Zdroj stojaci za únikom nových informácií uvádza, že smartfón by si mal tiež ponechať úspešný dizajn z iPhonu 5s a podľa dohadov by teda nemal vyzerať ako iPhone 6 či 6s. Spojnicou s mladšími a novšími „súrodencami“ by mal byť len hardvér z iPhonu 6. O pohon tohto „drobca“ by sa teda mal starať čipset Apple A8 a chýbať nemá ani pohybový koprocesor M8.

Zaradenie spiatočky?

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Jediná dizajnová zmena by sa mala týkať skosených hrán zariadenia, tie majú byť nahradené zakriveným sklom, podobne ako je tomu u aktuálnych iPhonov 6 a 6s. Obdobne to má byť aj s farebnou dostupnosťou smartfónu, kde sa iPhone 5se inšpiruje aktuálnymi väčšími súrodencami. 

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Hlavný fotoaparát má disponovať 8-megapixelovým snímačom, zatiaľ čo ten predný sa musí uspokojiť s rozlíšením 1,2 Mpx. Použitý čip fotoaparátu má novinke umožniť zachytávanie väčších panorám, automaticky zaostrovať počas nahrávania videa a chýbať nemajú ani Live Photos.

Zatiaľ nie je jasné, ako bude fungovať posledná spomínaná funkcia, pretože smartfón nebude disponovať 3D Touch displejom, ktorý je použitý v iPhone 6. 

Nový iPhone 5se by mal očariť starším dizajnom z iPhonu 5s Nový iPhone 5se by mal očariť starším dizajnom z iPhonu 5s

Konektivitu zabezpečí prítomnosť NFC čipu pre Apple Pay, Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 ac, barometer a podpora technológie VoLTE (možnosť telefonovania prostredníctvom 4G sietí).

Novinka iPhone 5se by mala byť predstavená niekedy koncom marca až začiatkom apríla. V portfóliu by mal smartfón nahradiť iPhone 5s. Cena zariadenia sa bude pohybovať zrejme niekde okolo sumy 450 dolárov, pričom v Európe budú ceny pravdepodobne analogické v eurách.

(1 EUR = 1,0808 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.