Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V tomto dome zmizlo množstvo smartfónov. Podľa vyhľadávacích nástrojov

Majitelia stratených zariadení prichádzajú k domu v domnienke, že ich smartfóny sa nachádzajú vnútri. Opak je však pravdou.

Predmetný dom sa nachádza na predmestí amerického mesta Atlanta (zdroj: Fusion.net) Predmetný dom sa nachádza na predmestí amerického mesta Atlanta (zdroj: Fusion.net) Mladý pár z mesta Atlanta v USA trápi nevšedný problém. Na dvere ich domu znova a znova klopú ľudia hľadajúci svoje stratené mobilné zariadenia. Sú totiž presvedčení, že ich smartfóny a iné technologické „hračky“ sa nachádzajú vnútri. Informáciu priniesol portál Fusion.net.

Návštevy údajne začali krátko nato, ako pár zahájil spoločný život. Prípady sa potom opakovali v nepravidelných intervaloch, niekedy zažili až štyri takéto požiadavky za mesiac. Výnimočný nebol ani policajný sprievod.

Hoci mladému páru väčšina hľadajúcich uverí, približne štvrtina z nich sa svojho presvedčenia odmieta vzdať.

„Najviac sa obávam, že k nám domov kvôli tomu príde niekto nebezpečný alebo agresívny,“ vyjadril sa Michael Saba. S priateľkou Christinou Lee sa však presťahovať neplánujú, pretože dom patrí jej rodičom.

Stratené zariadenia na prvý pohľad nemajú nič spoločné. Návštevy totiž hľadali ako iPhony, tak aj Androidy. Zariadenia navyše pochádzali od rôznych operátorov. Príčina problému je teda zatiaľ neznáma.

Spoločná chyba pátracích nástrojov?

Podľa slov jedného z bezpečnostných analytikov pátracie nástroje hľadajú stratené zariadenia najprv na základe GPS súradníc. Následne sú použité údaje o vysielačoch, ku ktorým bolo zariadenie naposledy pripojené, stopy vo Wi-Fi sieťach a nakoniec najmenej spoľahlivé vyhľadávanie na základe IP adresy.

Možnou príčinou by tak mohlo byť napríklad zlé rozmiestnenie vysielačov v okolí domu alebo nesprávna konfigurácia routera.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.