Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Továreň na iPhony zachvátil požiar. Zhorelo niekoľko poschodí

Udalosť údajne nebude mať negatívny dopad na výrobu. 

Továreň najväčšieho výrobcu iPhonov na svete, spoločnosti Foxconn, zachvátil v nedeľu v čínskom meste Čeng-čou požiar. Kým oheň uhasili, plamene zničili niekoľko poschodí výrobnej budovy. K stratám na životoch ani k ohrozeniu ďalšej výroby ale nedošlo. Informáciu priniesol portál Neowin.

Požiar továrne v meste Čeng-čou bol masívny. (zdroj: Weibo) Požiar továrne v meste Čeng-čou bol masívny. (zdroj: Weibo)

Požiar podľa dostupných informácii vznikol v mieste centrálneho klimatizačného ventilátora na streche budovy a následne sa rozšíril ventilačným potrubím. Úrady jeho príčinu naďalej vyšetrujú.

Nejde o prvý požiar továrne spoločnosti Foxconn. V roku 2011 sa kvôli plameňom zranilo pätnásť pracovníkov a ďalší traja prišli o život. Udalosť mala zároveň výrazný vplyv na výrobu iPadov.

Nepríjemná udalosť prišla v čase, keď mnohí fanúšikovia Apple upierajú zrak na nový iPhone 7. Zároveň sa množia dohady o skorom príchode zariadenia s označením iPhone 5se, ktoré by malo byť akousi kombináciou iPhonu 5s s novším iPhonom 6.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.