Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové čipsety od MediaTeku prinesú LTE aj medzi najlacnejšie smartfóny

Vďaka novým lacným čipsetom sa môžu 4G siete stať ešte dostupnejšími.

Spoločnosť MediaTek v týchto dňoch predstavila tri nové čipsety. Výkonom by sa dali zaradiť do nižšej a strednej triedy, pričom spoločnými znakmi sú napríklad podpora rýchlych LTE sietí či výroba 28 nm procesom. Ako informoval web GizChina.com, v prvých smartfónoch by sa mali objaviť v lete.

MediaTek MT6738

Najslabší z trojice je vybavený štyrmi jadrami Cortex-A53 taktovanými na 1,5 GHz. O vykresľovanie sa stará grafika ARM Mali-T860 MP1 s rýchlosťou 700 MHz, pričom podporované sú displeje až do HD rozlíšenia (1 280 × 720 bodov). Čip je ďalej možné doplniť až 4 GB operačnou pamäťou, 13 Mpx fotoaparátom či spomínaným LTE modemom.

Tri nové procesory od MediaTeku (zdroj: GizChina.com) Tri nové procesory od MediaTeku (zdroj: GizChina.com)

MediaTek MT6750

Tento kúsok už „do vienka“ dostal 8-jadrový procesor s jadrami Cortex-A53 (štyri taktované na 1 GHz a štyri na 1,5 GHz) a grafiku ARM Mali-T860 MP2 s podporou nanajvýš HD displejov. Za zmienku ďalej stojí možnosť práce s maximálne 4 GB operačnej pamäte, 16 Mpx fotoaparátom a LTE sieťami kategórie 6.

MediaTek MT6750T

V tomto prípade ide iba o akúsi „turbo“ verziu predchádzajúceho čipsetu. Vylepšená je totiž iba grafika, vďaka čomu je možné použitie až Full HD displeja (1 920 × 1 080 pixelov).

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.