Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LG má pripravovať vlastnú platobnú kartu. Nebude využívať smartfón

Zatiaľ čo konkurencia sa sústreďuje hlavne na platby smartfónom, v kórejskom LG sa vydali inou cestou.

Po vzore Applu, SamsunguGooglu sa zrejme aj v LG rozhodli prísť na trh s vlastnou platobnou službou. Narozdiel od konkurencie by však malo ísť o univerzálnu platobnú kartu. Na novinku upozornil web Etnews.com.

Platobným prostriedkom tak bude karta „White Card“, tvarom a veľkosťou pripomínajúca bežnú platobnú kartu. Okrem platieb v kamenných obchodoch vraj umožní aj výbery z bankomatov, čo bude oproti konkurenčným mobilným službám nesporná výhoda.

Karta „White Card“ je špecifická troma prvkami (zdroj: Etnews.com) Karta „White Card“ je špecifická troma prvkami (zdroj: Etnews.com)

Do „White Card“ bude môcť používateľ pridať všetky svoje existujúce platobné karty, pričom výber jednej z nich pri transakcii uskutoční pomocou tlačidiel (2) a malého LCD displeja (1). Výrobca zrejme pridá aj možnosti vypnutia karty či jej uzamknutia.

Keďže ide o elektronické zariadenie, potrebné bude aj jeho nabíjanie. Na to poslúži časť označená číslom 3 a špeciálna nabíjačka.

Veľa detailov zatiaľ nepoznáme (zdroj: Etnews.com) Veľa detailov zatiaľ nepoznáme (zdroj: Etnews.com)

Predstavenia tejto platobnej služby sa zrejme dočkáme už počas konferencie MWC 2016 v Barcelone. LG však podľa správ ešte stále rokuje s partnermi kvôli dostupnosti konkrétnych typov platobných kariet.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.