Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom posiela zákazníkom domov nové 4G SIM karty. Istí sa nutnou aktiváciou

Operátor chce sprístupniť rýchlu sieť klientom, ktorí majú nový mobil, ale starú SIM kartu.

Mobilný poskytovateľ dlhodobo bezplatne vymieňa staré SIM karty na za tie s podporou 4G. Doteraz tak robil na predajniach, po novom ich však zasiela zákazníkom aj priamo domov.

„Posielanie SIM kariet realizujeme nepravidelne. Je to služba zadarmo zákazníkom, ktorí majú 4G telefón, a nemajú ešte 4G SIM kartu. SIM karty vymieňame primárne pri paušáloch,“ uviedol hovorca Telekomu Michal Korec.

Operátor rovnako ako ostatní poskytovatelia masívne investuje do výstavby LTE siete. Na konci roka mal najväčšiu sieť s pokrytím takmer 75 percent populácie.

Nové SIM karty sú zasielané poštou štandardne, nie doporučene. Telekom aj napriek tomu tvrdí, že klienti sa nemusia báť prípadného zneužitia zásielky cudzou osobou.

„Tento spôsob posielania a doručovania je bezpečný. K aktivácii SIM karty dôjde až po tom, čo zákazník novú SIM kartu obdrží a súčasne pošle aktivačnú SMS zo svojej pôvodnej SIM karty,“ doplnil zástupca operátora.

Ak sa teda dostane ku karte tretia osoba, nemôže ju zneužiť, keďže nie je aktivovaná.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.