Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Vstúpi 4ka do Česka? Objavili sa náznaky

Je možné, že sa operátor pripravuje na vstup do Česka. Či sa tak reálne stane, zatiaľ nie je isté.

. Plnohodnotný štvrtý mobilný operátor 4ka, nepôsobí na slovenskom trhu ani pol roka. Zdá sa však, že už sa obzerá po novom trhu. V Česku si vlastník 4ky registroval niekoľko ochranných známok. Informáciu priniesol portál E15.cz.

Swan požiadal u našich susedov o názov „4ka“ a o slogany „váš český operátor“ a „váš československý operátor“. Okrem toho si firma registrovala aj logo, ktoré používa aj u nás. Nováčik ale žiadne ďalšie kroky zatiaľ nepodnikol – nie je zapísaný v obchodnom registri a podnikanie neoznámil ani tamojšiemu telekomunikačnému úradu.

„V súčasnosti nechceme túto informáciu komentovať,“ povedal portálu E15.cz hovorca 4ky Tomáš Stupavský.

V Česku pôsobí Vodafone, O2 a T-Mobile. Okrem toho na trhu pôsobia aj desiatky virtuálnych operátorov, ktorí poskytujú služby cez sieť spomínaných spoločností. Teoreticky by mohla 4ka u našich susedov pôsobiť práve touto formou.

Operátor 4ka: Všetky informácie na jednom mieste
Operátor 4ka: Všetky informácie na jednom mieste

Swan a Slovenská pošta spúšťajú štvrtého mobilného operátora.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.