Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jolla vyrobí len pár stoviek tabletov. Ostatných odškodní

Po finančných ťažkostiach prišli problémy s dodávateľmi, ktorí komponenty už jednoducho nevyrábajú.

Fínska spoločnosť Jolla, ktorá úspešne zafinancovala svoj tablet na portáli Indiegogo, v posledných mesiacoch čelí vážnym finančným problémom. V súčte tak bude vyrobených len menej ako 700 kusov zariadení. Pôvodní prispievatelia, ktorí ich nedostanú, budú finančne odškodnení. Informoval o tom web Android Central.

Hoci dodávky tabletov mali začať už v októbri, do konca roka bolo rozposlaných údajne iba 121 kusov. Situácia sa však ani teraz nezlepší.

Tabletu Jolla sa napriek úspešnej kampani všetci záujemcovia nedočkajú (foto: Lukáš Koškár) Tabletu Jolla sa napriek úspešnej kampani všetci záujemcovia nedočkajú (foto: Lukáš Koškár)

Podľa nedávnych vyjadrení spoločnosti totiž bude prispievateľom z portálu Indiegogo dodaných iba dodatočných 540 tabletov, pričom zvyšní záujemcovia dostanú peniaze späť v plnej výške.

Dôvodom neúspechu je súhra nepriaznivých okolností. Plánovanú výrobu oddialili problémy dodávateľa, pričom nasledovali finančné ťažkosti zo strany Jolly. Situácia vyvrcholila do fázy, kedy viac partneri nedisponujú potrebnými komponentmi, pričom viaceré z nich už vôbec nie sú dostupné.

Zaplatená suma bude vrátená aj používateľom, ktorí využili na predobjednanie oficiálny e-shop spoločnosti Jolla. Vyplatenie zákazníkov by sa malo uskutočniť v dvoch fázach. Prvá polovica z vykonaných platieb bude vrátená do konca tohto kvartálu, zatiaľ čo zvyšné peniaze spoločnosť zašle v priebehu jedného roka.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.