Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Moje trasy od Google prestanú fungovať. Exportujte si uložené dáta

Používatelia majú na zálohovanie si svojich údajov niekoľko mesiacov.

Aplikácia Moje trasy (zdroj: Google) Aplikácia Moje trasy (zdroj: Google) Americká spoločnosť Google v najbližších mesiacoch postupne ukončí podporu pre aplikáciu Moje trasy (My tracks).

Jej pôsobenie definitívne skončí 30. apríla, pričom fungovať nebude ani v prípade, že ju máte v zariadení nainštalovanú. Firma informácie uviedla na svojej oficiálnej stránke.

Hlavným účelom aplikácie je zaznamenávanie prejdených trás. Vhodná je tiež aj na sledovanie výsledkov športových aktivít, nakoľko o trase zobrazuje rôzne štatistické údaje a poskytuje aj možnosť synchronizácie s biometrickými senzormi.

Ešte pred úplným ukončením funkčnosti dal Google používateľom čas na zálohovanie si svojich výsledkov. Do piateho apríla ich bude možné exportovať do externého úložiska alebo do služby Disk. Po tomto dátume zostane len prvá z možností záloh.

Ako si exportovať svoje údaje?

Pri zálohovaní dát do služby Disk je po otvorení aplikácie potrebné kliknúť na možnosť Viac (piktogram troch vertikálnych bodiek) – Nastavenia – Synchronizovať so službou Disk Google. Vaše údaje v cloude následne nájdete v priečinku Moje trasy. Uložené budú vo formáte KML alebo KMZ.

V prípade uloženia prejdených trás do externého úložiska prejdite po otvorení aplikácie do hlavnej ponuky. Cesta k zálohe vedie cez položku Viac – Exportovať všetky. Po zvolení požadovaného formátu súboru (KML, GPX, CSV alebo TCX) s údajmi nájdete vaše dáta v priečinku Moje trasy.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.