Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vaio čoskoro predstaví smartfón s mobilným Windows 10

Predstavenie nového produktu sa má stať realitou ešte tento týždeň.

zdroj: WMPoweruser.com zdroj: WMPoweruser.com Spoločnosť Vaio podľa stránky WMPoweruser.com oficiálne oznámila, že čoskoro predstaví svoj vlastný smartfón postavený na operačnom systéme Windows 10 Mobile. Stať sa tak má 4. februára.

Na pódiu sa počas prezentácie navyše vystriedajú zaujímavé persóny. Nebude chýbať šéf Vaio Ota Yoshimi, ďalej prezident japonského Microsoftu Takuya Hirano či Tsuyoshi Iwai, ktorý sa podieľal na návrhu tabletov aj notebookov Sony ešte pred odčlenením divízie Vaio od koncernu.

Nový smartfón od Vaio má vraj disponovať parametrami zariadenia strednej triedy, pričom podporovať má aj režim Continuum – čiže bude vybavený aspoň čipsetom Snapdragon 617. Nie je tiež jasné, či bude smartfón všeobecne dostupný alebo špeciálne určený napríklad pre korporátnu sféru.

Samotné predstavenie smartfónu je však zaujímavé už len z toho pohľadu, že Vaio pôvodne predstavovalo PC divíziu Sony. Neskôr po osamostatnení sa firma Vaio sústreďovala na prémiovejšie notebooky, ktoré boli primárne určené pre japonský trh.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.