Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Desaťjadro od MediaTeku má údajne problémy s prehrievaním

Po minuloročnom „horúcom“ Snapdragone 810 má vraj tentoraz problémy aj MediaTek so svojím desaťjadrovým Heliom X20.

Čipset MediaTek Helio X20, ktorý svoju silu ukázal už aj v benchmarku, trpí podľa neoficiálnych správ z webu GizmoChina prehrievaním. Podobné problémy pritom minulý rok trápili aj konkurenčný Qualcomm, ktorý však v novej generácii svoje čipsety podľa vlastných vyjadrení neduhov zbavil.

Navyše, kvôli prehrievaniu mali od čipsetu Helio X20 upustiť aj niektorí „veľkí hráči“. Spomenuté sú spoločnosti Xiaomi, HTC a Lenovo, ktoré údajne úplne zrušili prípravy svojich smartfónov s týmto čipom.

Zatiaľ čo skutočný dôvod prehrievania zostáva neznámy, špekulácie ukazujú na použitý 20 nm výrobný proces. Rovnakou technológiou bol totiž vyrábaný aj už spomenutý Snapdragon 810 z dielne Qualcommu.

Je ale potrebné podotknúť, že zatiaľ ide len o neoficiálne informácie. Stále je teda možné, že príchod smartfónov s týmto čipsetom na trh ovplyvnený nebude.

Doplnené dnes o 18:40: Netrvalo dlho a spoločnosť MediaTek na túto „horúcu“ novinku zareagovala. Ako totiž upozornil web GizChina.com, podľa vyjadrení výrobcu jej mobilný čipset Helio X20 problémy s prehrievaním nemá a spolupráca s partnermi prebieha ako obvykle.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.