Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Microsoft kupuje klávesnicu SwiftKey, v jej vývoji chce pokračovať

Okrem samotnej aplikácie získa firma aj všetkých zamestnancov SwiftKey, ktorí sa pripoja k jej výskumnému tímu.

Spoločnosť Microsoft dnes oznámila akvizíciu SwiftKey, jednej z najpopulárnejších softvérových klávesníc pre iOS a Android. Presná suma, za ktorú celý obchod prebehne, zatiaľ nie je známa, no podľa odhadov Financial Times by malo ísť približne o 250 miliónov dolárov (229 miliónov eur).

Ako uvádza Microsoft na svojom blogu, vo vývoji klávesnice bude po odkúpení pokračovať aj naďalej. Firma však už v minulosti predstavila vlastný variant Word Flow, dostupný pre Windows Phone a čoskoro aj iOS, do ktorého plánuje v blízkej budúcnosti SwiftKey integrovať.

„Naši používatelia uskutočnili odhadom približne 10 biliónov stlačení klávesov vo viac ako 100 rôznych jazykoch, čo dáva po sčítaní viac ako 100 000 rokov strávených pri písaní,” dodáva oficiálny blog SwiftKey.

Akvizícia SwiftKey je ďalším príkladom, ako chce spoločnosť prenikať aj na konkurenčné platformy iOS a Android. Z minulosti možno spomenúť aplikácie ako Sunrise a Acompli, ku ktorým sa neskôr pridala aj známa služba na ukladanie pripomienok Wunderlist.

(1 EUR = 1,0919 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.