Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google prevezme výrobu Nexusov pod vlastnú kontrolu. Chce konkurovať iným výrobcom

V minulosti sa na výrobe zariadení Nexus podieľali napríklad Samsung, HTC alebo LG.

Google bude zariadenia Nexus vyrábať sám Google bude zariadenia Nexus vyrábať sám Google doteraz pri výrobe zariadení Nexus zvykol spolupracovať s inými výrobcami. S tabletmi aj smartfónmi mu pomohli LG, Samsung, HTC i Motorola. To sa však môže čoskoro zmeniť. Ako uvádza Phandroid, spoločnosť plánuje prevziať výrobu do vlastných rúk.

Hardvér, softvér či dizajn zariadení bude mať Google pod svojou kontrolou, s komponentami by mu mali pomôcť výrobcovia ako Qualcomm a Samsung. Na telefónoch a tabletoch by sa v budúcnosti malo nachádzať už len logo Nexus, podobnú stratégiu zvolila firma pri zariadeniach Pixel C alebo Chromebook Pixel.

O tom, že sa spoločnosť snaží zjednotiť svoju výrobnú líniu, svedčí aj fakt, že Nexus 5X a Nexus 6P majú takmer identický dizajn s čítačkou odtlačkov prstov umiestnenou na rovnakom mieste. Google sa tak chce uistiť, že Nexus bude značka, schopná konkurovať iným výrobcom.

Hlavným dôvodom pre tento krok by mohla byť snaha súperiť s Apple, i keď Google doteraz nepovažoval výrobný segment za svoju prioritu. Nepotrebuje to ani z hľadiska príjmov, spoločnosti totiž prináša dostatočné zisky napríklad operačný systém Android. Obávať sa však môže silnejúcej pozície konkurenčného systému iOS.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.