Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

4ka mala výpadok pri využívaní z národného roamingu. Kvôli Telekomu

Operátor zaregistroval veľký výpadok služieb na celom území v národnom roamingu. Na čísla 4ky sa nedalo dovolať ani od konkurencie.

Štvrtý mobilný operátor 4ka registroval výpadok siete prakticky na celom území Slovenska. Problém sa mal týkať iba klientov, ktorí sú prihlásení cez sieť Telekomu. Začal o 12:48.

„Výpadok služieb bol spôsobený poruchou na strane zmluvné partnera, s ktorým aktívne komunikujeme. Hlasové a dátové služby vo vlastnej sieti 4ky fungujú bez problémov,“ uviedol hovorca 4ky Tomáš Stupavský.

Partnerom 4ky, ktorý jej klientom poskytuje prístup do siete formou takzvaného národného roamingu, je Telekom.

Volania a správy priamo v sieti nováčika fungovali – keď ste volali v rámci samotnej siete, prihlásení priamo do 4ky. Približne o 14:20 mal byť problém odstránený.

Z Telekomu ste sa občas do 4ky nedovolali. Volania z Orangeu fungovali.

Doplnené o 15:25: K situácii sa vyjadril aj Telekom. Problém sa mal týkať okrem 4ky aj O2, ktorý tiež využíva sieť tohto operátora. O2 má ale vlastnú sieť na veľkej väčšine územia a národný roaming využíva skôr doplnkovo. Má však podľa štatistík 18-násobne viac klientov než 4ka.

„V popoludňajších hodinách sme zaznamenali približne 90-minútové obmedzenie funkčnosti národného roamingu. Dotknutým partnerom a zákazníkom sa ospravedlňujeme," uviedol hovorca Telekomu Michal Korec.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.