Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikla ďalšia snímka Lumie 650. Predstavená môže byť už čoskoro

Ide vraj o posledný model s rukopisom spoločnosti Nokia.

Údajný oficiálny obrázok Lumie 650 (zdroj: Evan Blass, Twitter) Údajný oficiálny obrázok Lumie 650 (zdroj: Evan Blass, Twitter) Na sociálnej sieti Twitter sa objavil ďalší obrázok pripravovaného telefónu z dielne Microsoftu s označením Lumia 650. Zverejnil ho známy Evan Blass prostredníctvom svojho účtu @evleaks, informoval Neowin.

Snímka zobrazujúca nový smartfón mala byť určená na marketingové účely. Prvé obrázky však unikli ešte v októbri. Koncom roka potom uzrel svetlo sveta aj obrázok telefónu v bielom prevedení.

Lumia 650 sa bude svojou hardvérovou výbavou radiť pravdepodobne k low-endom. Spomína sa 5-palcový displej s rozlíšením 720 × 1 280 pixelov a čipset Snapdragon 210, respektíve 212 so štyrmi jadrami taktovanými na 1,1 Ghz. Dopĺňať by ho mal 1 GB operačnej pamäte RAM a 8 GB vnútornej pamäte.

Zariadenie s kovovým rámom orientované na biznis zákazníkov má ponúknuť 8-megapixelový fotoaparát a akumulátor s kapacitou 2 000 mAh. Chýbať nebude podpora LTE a samozrejmosťou je aj operačný systém Windows 10 Mobile.

Ako sme naznačili ešte v priebehu januára, chystaný model je vraj zároveň posledný, na ktorý mala pri návrhu vplyv pôvodná mobilná divízia Nokie. Všetky ďalšie telefóny budú pochádzať čisto z pera Micosoftu.

Spoločnosť sa zatiaľ k predstaveniu zariadenia nevyjadrila. Podľa pôvodných správ malo prebehnúť už 1. februára, avšak plány prekazili softvérové problémy.

Na článku spolupracoval Martin Hodás

Staršie telefóny si na Windows 10 musia počkať. Oneskorí sa aj Lumia 650
Staršie telefóny si na Windows 10 musia počkať. Oneskorí sa aj Lumia 650

O zdržaní systému vraj Microsoft informoval partnerov. Nový model trápi softvér.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.