Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikla ďalšia snímka Lumie 650. Predstavená môže byť už čoskoro

Ide vraj o posledný model s rukopisom spoločnosti Nokia.

Údajný oficiálny obrázok Lumie 650 (zdroj: Evan Blass, Twitter) Údajný oficiálny obrázok Lumie 650 (zdroj: Evan Blass, Twitter) Na sociálnej sieti Twitter sa objavil ďalší obrázok pripravovaného telefónu z dielne Microsoftu s označením Lumia 650. Zverejnil ho známy Evan Blass prostredníctvom svojho účtu @evleaks, informoval Neowin.

Snímka zobrazujúca nový smartfón mala byť určená na marketingové účely. Prvé obrázky však unikli ešte v októbri. Koncom roka potom uzrel svetlo sveta aj obrázok telefónu v bielom prevedení.

Lumia 650 sa bude svojou hardvérovou výbavou radiť pravdepodobne k low-endom. Spomína sa 5-palcový displej s rozlíšením 720 × 1 280 pixelov a čipset Snapdragon 210, respektíve 212 so štyrmi jadrami taktovanými na 1,1 Ghz. Dopĺňať by ho mal 1 GB operačnej pamäte RAM a 8 GB vnútornej pamäte.

Zariadenie s kovovým rámom orientované na biznis zákazníkov má ponúknuť 8-megapixelový fotoaparát a akumulátor s kapacitou 2 000 mAh. Chýbať nebude podpora LTE a samozrejmosťou je aj operačný systém Windows 10 Mobile.

Ako sme naznačili ešte v priebehu januára, chystaný model je vraj zároveň posledný, na ktorý mala pri návrhu vplyv pôvodná mobilná divízia Nokie. Všetky ďalšie telefóny budú pochádzať čisto z pera Micosoftu.

Spoločnosť sa zatiaľ k predstaveniu zariadenia nevyjadrila. Podľa pôvodných správ malo prebehnúť už 1. februára, avšak plány prekazili softvérové problémy.

Na článku spolupracoval Martin Hodás

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.