Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Namiesto verejného rozhlasu môžu Tatranci používať SMS

Snahy o celoplošný verejný informačný systém boli v Tatrách už dávnejšie.

Od začiatku februára aktivovalo mesto Vysoké Tatry novú službu určenú širokej verejnosti. Dôležité informácie, ktoré bude chcieť mesto v čo najkratšom čase sprostredkovať obyvateľom či návštevníkom, pošle prostredníctvom oznamovacieho systému SMS.

Kto o takúto službu mesto požiada, dostane správu o meteorologických výstrahách, kultúrnych a spoločenských podujatiach či celkovom dianí. Záujemcovia si novú službu môžu aktivovať poslaním e-mailu na adresu infosms@vysoketatry.sk. „Je potrebné zadať telefónne číslo, na ktoré vám budú informácie prichádzať,“ uviedol informatik mesta Vysoké Tatry Tibor Kilian. Doplnil, že v prípade, ak občan službu už ďalej nechce využívať, tak na tej istej adrese môže požiadať o jej zrušenie.

„Mnohí naši starší spoluobčania majú problém s posielaním e-mailov, preto si môžu službu zabezpečiť aj telefonicky na telefónnom čísle 052/4780446,“ informoval Martin Findura, referent z oddelenia organizačného, školstva, sociálnych vecí a zdravotníctva mesta Vysoké Tatry. Tento informačný systém bude suplovať mestský rozhlas, ktorý pre rozľahlosť územia v Tatrách ani nikdy nebol. Za 60 eur mesačne môže radnica poslať až tisíc SMS.

Snahy o celoplošný verejný informačný systém boli v Tatrách už dávnejšie. Jeden sa skúšal v období po víchrici z roku 2004.

„Aj vtedy to prebiehalo prostredníctvom telefónov, ale znenie správy bolo prečítané v rámci telefónneho hovoru. Bolo to finančne náročné a nesplnilo to naše predstavy, takže sme od neho rýchlo upustili,“ zaspomínal si Kilian. Nový informačný systém SMS bude prechádzať testovacím obdobím. Mesto bude sledovať, či sa služba ujala.

(TASR)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.