Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opravil váš iPhone neautorizovaný servis? iOS 9 ho môže navždy zablokovať

K problémom dochádza pri update na novú verziu OS. Dôvodom je Touch ID a jeho bezpečnosť.

Snímač odtlačkov prstov Touch ID priniesol ako prvý iPhone 5s (zdroj: Ľubomír Vnuk) Snímač odtlačkov prstov Touch ID priniesol ako prvý iPhone 5s (zdroj: Ľubomír Vnuk) Množstvo majiteľov iPhonov sa po aktualizácii na systém iOS 9 sťažuje na chybové hlásenie „error 53“. Problém vraj zariadenie úplne znefunkční a používateľovi tak navždy odoprie prístup k dátam, ktoré boli v smartfóne uložené. Informoval o tom web The Guardian.

Postihnuté však majú byť iba telefóny opravené neautorizovaným servisom a iPhony, ktoré po fyzickom poškodení opravené neboli.

Podľa slov hovorkyne spoločnosti Apple je jedným z  problémov Home tlačidlo a v ňom integrovaný senzor Touch ID. Kvôli bezpečnosti je totiž spárovaný s „bezpečnou enklávou“, ktorá chráni údaje o odtlačkoch prstov.

A práve tu je rozdiel medzi oficiálnou a neoficiálnou opravou. V autorizovanom servise je totiž pri oprave, ktorá ovplyvňuje snímač Touch ID, párovanie opätovne vykonané a zariadenie tak vie, že pracuje s oficiálnym komponentom.

V neautorizovanom servise však k takémuto procesu nedochádza, čo môže v konečnom dôsledku viesť až k spomínanému zablokovaniu zariadenia.

Kedy Apple predstaví novinky? Rozhodnutie vraj už padlo
Kedy Apple predstaví novinky? Rozhodnutie vraj už padlo

Dôležité novinky má spoločnosť prezentovať budúci mesiac.

Plán alebo chyba?

Zo slov hovorkyne vypláva, že Apple o „probléme“ vie. Podľa dostupných informácií však firma používateľov na možné riziko neupozornila, a tým spôsobila, že ich drahé zariadenia sa stali nepoužiteľnými.

Odporúčaným riešením tejto situácie je podľa Applu kontaktovanie podpory. Avšak ani zamestnanci spoločnosti nevedia o žiadnom funkčnom riešení. Nepomôže výmena súčiastok, nepomôže žiadny softvér a  neexistuje ani spôsob, ako získať prístup k pamäti telefónu. Jediným riešením je tak iba kúpa nového smartfónu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.