Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opravil váš iPhone neautorizovaný servis? iOS 9 ho môže navždy zablokovať

K problémom dochádza pri update na novú verziu OS. Dôvodom je Touch ID a jeho bezpečnosť.

Snímač odtlačkov prstov Touch ID priniesol ako prvý iPhone 5s (zdroj: Ľubomír Vnuk) Snímač odtlačkov prstov Touch ID priniesol ako prvý iPhone 5s (zdroj: Ľubomír Vnuk) Množstvo majiteľov iPhonov sa po aktualizácii na systém iOS 9 sťažuje na chybové hlásenie „error 53“. Problém vraj zariadenie úplne znefunkční a používateľovi tak navždy odoprie prístup k dátam, ktoré boli v smartfóne uložené. Informoval o tom web The Guardian.

Postihnuté však majú byť iba telefóny opravené neautorizovaným servisom a iPhony, ktoré po fyzickom poškodení opravené neboli.

Podľa slov hovorkyne spoločnosti Apple je jedným z  problémov Home tlačidlo a v ňom integrovaný senzor Touch ID. Kvôli bezpečnosti je totiž spárovaný s „bezpečnou enklávou“, ktorá chráni údaje o odtlačkoch prstov.

A práve tu je rozdiel medzi oficiálnou a neoficiálnou opravou. V autorizovanom servise je totiž pri oprave, ktorá ovplyvňuje snímač Touch ID, párovanie opätovne vykonané a zariadenie tak vie, že pracuje s oficiálnym komponentom.

V neautorizovanom servise však k takémuto procesu nedochádza, čo môže v konečnom dôsledku viesť až k spomínanému zablokovaniu zariadenia.

Plán alebo chyba?

Zo slov hovorkyne vypláva, že Apple o „probléme“ vie. Podľa dostupných informácií však firma používateľov na možné riziko neupozornila, a tým spôsobila, že ich drahé zariadenia sa stali nepoužiteľnými.

Odporúčaným riešením tejto situácie je podľa Applu kontaktovanie podpory. Avšak ani zamestnanci spoločnosti nevedia o žiadnom funkčnom riešení. Nepomôže výmena súčiastok, nepomôže žiadny softvér a  neexistuje ani spôsob, ako získať prístup k pamäti telefónu. Jediným riešením je tak iba kúpa nového smartfónu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.