Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Z Huawei P8 Lite sa predalo vyše 10 miliónov kusov. V zahraničí bol úspešnejší než v Číne

Darilo sa aj ostatným zariadeniam zo série Huawei P8. S týmto označením bolo predaných spolu viac ako 16 miliónov smartfónov.

Cenovo výhodný Huawei P8 Lite nám minulý rok ukázal, ako sa dá rozumne šetriť. To, že používateľov zaujal, už teraz dokazujú aj predajné čísla. Podľa webu GSM Arena bolo totiž za približne 9 mesiacov od jeho uvedenia na trh predaných viac ako 10 miliónov kusov.

Zároveň sa spomínaný smartfón stal prvým telefónom značky Huawei, ktorý bol obľúbenejší na zahraničných trhoch ako v domovskej Číne.

Darilo sa však aj ostatným zariadeniam z rodiny Huawei P8. Smartfónov P8, P8 Lite a P8 Max bolo spolu predaných vyše 16 miliónov.

Úctyhodný medziročný nárast

Firma však prostredníctvom tlačovej správy informovala aj o všeobecných predajoch. Zaujme pritom vysoký medziročný nárast (93 %), keďže za január 2016 sa spoločnosti podarilo predať až 12 miliónov smartfónov.

Nezaostávali však ani mesiace druhej polovice minulého roka. Od októbra mala spoločnosť predať mesačne 10 miliónov smartfónov.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.