Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na internete sa objavili fotografie Samsungu Galaxy S7 Edge. Zrejme ide o prototyp

Okrem fotografií unikli aj informácie o výkone a technických parametroch.

Hoci nám predchádzajúce správy už napovedali, čím by mala tohtoročná vlajková loď Samsungu disponovať po technickej stránke, jeho vonkajší dizajn bol stále témou diskusií.

Nové fotografie z webu SamMobile však ukazujú zariadenie, ktoré by malo byť prototypom nového smartfónu Galaxy S7 Edge. Okrem potvrdenia nových dizajnových prvkov sa však objavili aj informácie o celkovom výkone hardvéru.

Samsung Galaxy S7 Edge potvrdil výrobca na svojej oficiálnej stránke
Samsung Galaxy S7 Edge potvrdil výrobca na svojej oficiálnej stránke

V zozname zariadení podporujúcich nové funkcie Edge sa objavil aj smartfón S7 Edge.

Najväčších zmien sa zrejme dočkal hlavný fotoaparát. „Výčnelok“ je už menej výrazný, no stále prítomný. Modul je navyše zafarbený rovnakou farbou ako celý smartfón.

. 3fotografie v galérii . 3

Fotografia údajného smartfónu Samsung Galaxy S7 Edge - Stále nepredstavená tohtoročná vlajková loď spoločnosti Samsung (zdroj: SamMobile)

Galaxy S7 Edge sa nevyhol ani benchmarku AnTuTu (zdroj: SamMobile) 3 Galaxy S7 Edge sa nevyhol ani benchmarku AnTuTu (zdroj: SamMobile) Zadná časť smartfónu však nevyzerá byť vyrobená zo skla – pravdepodobne preto, že ide iba o prototyp zariadenia. Rám by ale mal byť vyrobený z horčíkovej zliatiny.

Aby toho nebolo málo, výrobca zaoblil aj hornú a dolnú časť zadného krytu.

Výkon sa bude líšiť, podľa čipsetu

Podobne ako tomu bolo v prípade Applu, aj teraz budú rozdiely v čipsetoch viditeľné. Verzia smartfónu Galaxy S7 s čipom Exynos má byť totiž až o 15 percent výkonnejšia, než variant s čipom od Qualcommu.

Výdrž batérie ale zrejme zostave na úrovni tohtoročného Galaxy Note5. Nabitie z nuly na 80 % však má trvať len okolo 30 minút.

Na záver zdroj znovu potvrdzuje informácie o vodeodolnosti a senzoru fotoaparátu s menším počtom pixelov. Spomína sa aj cena smartfónu vo Vietname, ktorá po prepočte predstavuje zhruba 681 eur za Galaxy S7 a asi 822 eur za Galaxy S7 Edge.

(1 EUR = 24 208,690 VND)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.