Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

O2: O pár dní príde ďalší typ LTE. Poznáme cenu aj FUP

Operátor už o pár dní spustí novú službu. Využiť ju budú môcť obyvatelia troch obcí na západnom Slovensku.

O2 odštartuje v pondelok 15. februára predaj 4G internetu cez frekvenciu 3,5 GHz. Tvrdí to web operátora. Služba bude dostupná v troch obciach – Bernolákovo, Ivanka pri Dunaji a Zálesie.

Program „O2 Internet na doma“ bude stáť 25 eur mesačne. V sume bude aj 7-eurový bonus na mobilné zariadenie, teda 168 eur na dva roky. Samotná služba nebude mať viazanosť, pri zrušení doplatíte cenu zariadenia – jednorazovo alebo v mesačných splátkach.

100 GB veľkou rýchlosťou, potom na minime

Ilustračná snímka Ilustračná snímka
Poskytovateľ bude uplatňovať mesačné FUP na úrovni 100 GB. „Po dosiahnutí 100 GB prenesených dát za mesiac klesne maximálna prenosová rýchlosť na 16 kbit/s a ďalšie prenesené dáta nie sú spoplatnené,“ uvádza operátor k službe.

Aktuálne zisťujeme, aké plné rýchlosti – do dosiahnutia FUP – má produkt ponúknuť. Bežné LTE operátora má rýchlosti do 73/23 Mbit/s, ale cez iné frekvencie a pri typovo inom produkte.

Spomínaná služba totiž bude technologicky fungovať na inej, vysokej frekvencii a nebude dostupná napríklad na mobiloch a tabletoch, ale iba cez špeciálne zariadenia. Primárne sa internet cez podobné frekvencie poskytuje najmä ako náhrada fixného pripojenia pre lokality bez optiky či metalických vedení, ktoré by zvládli vyššie rýchlosti.

O2 už od v roku 2012 v rovnakých obciach ponúkal LTE v pilotnej komerčnej prevádzke. Vtedy išlo o mobilné pripojenie cez klasické frekvencie. Za 100 GB sa platilo 15 eur, bonus na zariadenie v sume nebol. Od apríla 2014 prestal ponúkať službu novým zákazníkom.

Kto už LTE na vysokej frekvencii má?

Na frekvencii vyššej ako 3,5 GHz poskytujú internet operátori Slovanet a Swan. Slovanet ponúka internet v cene od 12 do 40 eur. Maximálna rýchlosť je 100/10 Mbit/s. Operátor uplatňuje 300 GB mesačné FUP.

Swan má v ponuke LTE internet S s rýchlosťou 6/1 Mbit/s za cenu 9,90 eura mesačne. Program L s rýchlosťou 70/5 Mbit/s je za cenu 19,90 eura. Ceny platia pri dvojročnej viazanosti. Operátor aplikuje týždenné FUP – 50 GB prenesených dát. Po minutí sa rýchlosť do konca týždňa zníži na hodnotu 1/1 Mbit/s.

Ďalšie detaily aktuálne zisťujeme.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.