Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vyšiel nový testovací Windows 10 pre smartfóny

Rieši známe nedostatky operačného systému. Microsoft však predstavil viacero noviniek okolo Insider programu.

Len po viac než týždni sa členovia (Fast Ringu) Windows Insiderprogramu dočkali novej verzie mobilnej „desiatky“. Microsoft na to upozornil na svojom blogu. Zostavenie s číslom 10586.107 opravuje viaceré známe chyby.

Nápravy sa dočkali situácie, kedy používateľom zmizli všetky dlaždice na domovskej obrazovke. Vylepšenej podpory sa dočkala schopnosť hlasového sprievodcu rozprávať vo viacerých jazykoch. Menej „bolestivé“ má byť resetovanie zariadenia v prípade, že používa šifrovanie, respektíve BitLocker.

Šéf Insider programu Gabriel Aul na Twitteri uviedol, okrem iného, že vývojári v súčasnosti pracujú aj na odstránení problému s nekorektným zobrazením pozadia v zozname aplikácií či s písaním potiahnutím prsta v prehliadači Edge.

Novinky aj mimo systém

Aul zároveň potvrdil, že aplikácia Insider Hub, ktorá na mobilnom Windows 10 už dlhšiu dobu absentuje, sa vráti v rámci najbližšieho testovacieho náhľadu.

. . . .

Nový kruh je dostupný v aplikácii Windows Insider (zdroj: redakcia)

Tak ako v prípade desktopovej „desiatky“, aj tá mobilná sa dočkala vlastnej stránky, na ktorej budú v budúcnosti umiestnené informácie o histórii aktualizácií.

Ako sme už dnes informovali, Microsoft navyše predstavil aj tretiu voľbu pre používateľov, ktorí chcú vyskúšať nové verzie Windows 10 v predstihu.

Nesie meno Release Preview Ring a konzervatívnejším testerom nesprostredkuje úplne najnovší softvér. Naopak, používateľom ponúkne prednostný prístup k pripravovaným aktualizáciám, ktoré sú určené pre oficiálnu distribúciu Windows 10 a Windows 10 Mobile.

Členovia Windows Insider programu či majitelia najnovších telefónov od Microsoftu môžu novú voľbu zvoliť v rovnomennej aplikácii.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.