Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom spustil operátora Juro. Vieme detaily

Nový operátor ponúka 2 centy za minútu i SMS. Označuje sa ako ľudový.

Logo operátora z webu. Logo operátora z webu. Slovak Telekom spustil osobitnú značku pre mobilnú službu. Nazýva ho ďalším operátorom. Dostal názov Juro a označenie ľudový operátor.

Poskytuje ho priamo Slovak Telekom, nie žiadna partnerská firma. Nejde tak o virtuálneho ani značkového operátora v pravom zmysle slova.

2 centy. Pri dobíjaní

Juro je predplatenou kartou. Ponúka volania za 2 centy na minútu do všetkých sietí SR pri dobití aspoň 5 eur za 30 dní. Toľko stojí aj SMS/MMS a 1 megabajt dát. Pokiaľ podmienku nedodržíte, cena vzrastie na 5 centov.

Úvodná ponuka operátora. Úvodná ponuka operátora. V roamingu v rámci EÚ sa platia 4 centy za minútu, SMS, MMS aj megabajt dát. Opäť platí podmienka dobíjania, inak cena stúpa na 5 centov.

Ceny operátor označuje len ako akciové, s platnosťou do 15. mája 2016. Zvýhodnenú cenu poskytne na ďalších 30 dní pri dobití najneskôr v tento deň.

Prišla dnes, karty budú neskôr

Služba štartuje už dnes. Spustila aj web, len ho ešte nepropaguje.

Karta sa už predáva cez internet alebo infolinku. Následne príde kuriérom do 5 pracovných dní. Na predajniach nebude dostupná, takže nie je spôsob, akým by sa k nej zákazník dostal už dnes.

Operátor už sprevádzkoval aj linku 0800 800 800. Označuje ju ako zákaznícku. Linka 0909 909 909, ktorú uvádza v materiáloch, zatiaľ nefunguje.

Po dobití platí kredit 12 mesiacov. Minimálna čiastka na dobitie sú 3 eurá, pri stieracích kupónoch 5 eur.

Internet na maximum 3G, bez LTE

K dispozícii je internet s teoretickou rýchlosťou do 42 Mbit/s v smere sťahovania dát a 5,76 v opačnom smere. Ide o maximum 3G siete. Prístup do 4G zatiaľ zákazníci nemajú sprevádzkovaný.

ikonka Telekom ikonka Telekom Žiadne balíky predplatených dát na surfovanie neponúka, účtuje po 2 centoch pri dobíjaní 5 eur mesačne respektíve po 5 centov bez dobíjania.

Tarifikačný interval nepoteší. Je 10-kilobajtový. Operátori zvyknú mať oveľa presnejší, 1-kilobajtový. Rozdiel sa prejaví najmä ak sa zákazník na internet pripája častejšie a len na pár stránok či e-mail - s malými prenosmi a následným odpojením sa. Ak máte zapnuté internetové prenosy stále, zmena sa prejaví menej.

Pozrite si porovnanie predplatených kariet:


Virtuálni operátori u nás

Na Slovensku nikdy nepôsobili virtuálni operátori v pravom zmysle slova. Išlo o značkových poskytovateľov, ktorí väčšinou spolupracovali s O2. Išlo napríklad o NaymobileSwan mobile, ale aj Tesco mobile, ktoré ako jediné funguje doposiaľ.  

Swan mobile skončil a Swan už prevádzkuje plnohodnotného operátora, hoci pre časť územia jeho sieť nie je dostupná a využíva národný roaming práve cez sieť Telekom – inak však spolu nespolupracujú.  

Vlastný projekt malo aj Fun rádio s Orangeom pod značkou FunFón. Neskôr z neho rádio odstúpilo a značkového poskytovateľa prevádzkuje už len Orange.  

Skončil u nás aj projekt Metra – Mphone, ktorý spolupracoval práve s Telekomom. Ten bol na slovenský trh uvedený v októbri 2010. V ponuke boli tri paušály s rôznym objemom voľných minút, SMS správ a dátových prenosov.

Na článku spolupracoval Filip Maxa

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.