Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Acer ponúkne aplikácie od Microsoftu vo vybraných tabletoch a smartfónoch

Softvérový gigant pokračuje v rozširovaní svojich služieb na konkurenčných platformách. Dohodol sa s ďalším výrobcom mobilných zariadení.

Microsoft a Acer v týchto dňoch oficiálne oznámili uzatvorenie dohody, v rámci ktorej bude druhá menovaná spoločnosť na trh dodávať smartfóny a tablety s predinštalovanými aplikáciami z Redmondu.

Pripomíname, že pôjde o zariadenia so systémom Android od Google. Prvé lastovičky so softvérovým setom Microsoftu sa objavia v druhej polovici tohto roka. Spoločnosť Acer však zatiaľ bližšie nešpecifikovala, ktoré z chystaných smartfónov a tabletov prídu s týmto bohatým balíčkom.

Na dotknutých zariadeniach sa tak už v základe objavia známe aplikácie ako Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDrive, Skype a ďalšie. Microsoft o tom informoval na svojom webe.

Acer zďaleka nie je prvým, ani jediným hardvérovým partnerom, ktorý sa s Microsoftom pustil do tohto typu spolupráce. Ešte minulý rok sa softvérovému gigantovi podarilo uzavrieť dohodu so Samsungom, ktorý ponúka spomínané aplikácie vo svojich vlajkových lodiach. Celkovo má Microsoft uzavretých ďalších 72 podobných partnerstiev s výrobcami po celom svete.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.