Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Facebook chystá aktualizáciu pre Messenger: Integrácia SMS a podpora pre viac účtov

Najväčšia sociálna sieť testuje nové funkcie na vybranej vzorke používateľov systému Android.

Aplikácia Messenger od Facebooku, ktorá patrí medzi najpopulárnejšie komunikačné platformy súčasnosti, by sa mala v najbližšom čase dočkať výrazného funkčného obohatenia. Pribudne podpora pre posielanie SMS správ ako aj podpora pre viac používateľských účtov, informoval portál Android Police.

Posledná menovaná funkcia pritom pred krátkym časom dorazila aj na ďalšiu „výkladnú skriňu“ Facebooku – Instagram.

Rovnako vraj Messenger prejde aj redizajnom, ktorý by lepšie korešpondoval s vizuálom novších verzií systému Android od 5.0 Lollipop a vyšších.

Nie je novinka ako novinka

Zaujímavosťou je, že podpora SMS správ priamo v Messengeri nie je úplnou novinkou. Táto funkcia sa v aplikácii objavila ešte v roku 2012. O necelých dvanásť mesiacov sa ju však Facebook rozhodol odstrániť, údajne z dôvodu nezáujmu používateľov.

SMS správy sú odlíšené výraznou fialovou farbou (zdroj: Android Police) SMS správy sú odlíšené výraznou fialovou farbou (zdroj: Android Police)

Nová verzia je inšpirovaná „dizajnovými predpismi“ od Google (zdroj: Android Police) Nová verzia je inšpirovaná „dizajnovými predpismi“ od Google (zdroj: Android Police)

Zdá sa však, že sociálna sieť sa opäť púšťa do boja o vytvorenie ucelenej komunikačnej platformy, ktorá bude integrovať všetky mysliteľné spôsoby komunikácie na jednom mieste. Novinky momentálne testuje na vybranej vzorke používateľov v USA. Predpokladáme však, že ešte pred uvoľnením nových funkcií pre masy sa testovacia fáza rozšíri aj do ďalších krajín.

Ak chce používateľ zistiť, či sa stal pomyselným „lakmusovým papierikom“, stačí otvoriť Messenger na smartfóne s Androidom, prejsť do ponuky nastavení a skontrolovať, či nájde tlačidlo s názvom „Zmena SMS aplikácie“.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.