Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom: Pribudli dva nové mobily, niektoré zlacneli

Operátor rozšíril ponuku telefónov o nové zariadenie od Sony a Samsungu. Jeden sa vrátil.

Telekom zaradil do svojej akciovej ponuky smartfóny Samsung Galaxy A5 (2016) a Sony Xperia M5. Nižšie mesačné splátky dostali viaceré mobily.

Novinka Xperia M5 od Sony v zlatej verzii disponuje certifikáciou IP65 a IP68. Má 21,5-megapixlový fotoaparát. Pod kapotou sa nachádza aj 3GB operačná pamäť RAM, 16GB vnútorné úložisko a slot na pamäťové karty Micro SD. Telefón má 5-palcový Full HD displej. Smartfón ponúka GPS, Glonass, Wi-Fi, NFC, DLNA i podporu sietí LTE.

Xperia M5 výzorom nápadne pripomína smartfóny z modelovej línie Xperia Z Xperia M5 výzorom nápadne pripomína smartfóny z modelovej línie Xperia Z

Ceny novinky sú nasledovné:

  • mesačná splátka (Štýlové telefóny): 1 € (Happy Profi), 3 € (XXL), 6 € (XL), 9 € (XL volania, L) a 11 € (M a nižší)
  • akontácia (Štýlové telefóny): 1 € (Happy XL, XXL, Profi), 19 € (L, XL volania), 49 € (M) a 119 € (XS mini, XS)

Telefónu a jeho príchodu na náš trh sme sa bližšie venovali už v samostatnom článku. Je už aj v ponuke O2.

Do ponuky pribudol aj tohtoročný Samsung Galaxy A5, ktorý pracuje s Full HD rozlíšením. Nová A5-ka disponuje ôsmimi jadrami, čipsetom Snapdragon 615 či 2 GB pamäte RAM. Android v staršej verzii 5.1.1 Lollipop je „obohatený“ o nadstavbu TouchWiz.

. .

Dôležitým rozdielom v porovnaní s lacnejším Galaxy A3 je senzor odtlačkov prstov. Okrem odomykania displeja slúži napríklad aj na prihlasovanie do webových stránok alebo na platby cez Samsung Pay.

Ceny novinky sú nasledovné:

  • mesačná splátka (Štýlové telefóny): 1 € (Happy Profi), 3 € (XXL), 6 € (XL), 9 € (XL volania, L) a 11 € (M a nižší)
  • akontácia (Štýlové telefóny): 1 € (Happy XL, XXL, Profi), 19 € (L, XL volania), 49 € (M), 99 € (S) a 119 € (XS mini, XS)

Vlajková loď Samsungu výraznejšie zlacnela

Telekom zároveň výrazne znížil cenu telefónu Samsung Galaxy S6. Mesačná splátka pri programoch Profi, XXL, XL, XL volania a L klesla až o 5 eur mesačne. Pri programe M o štyri eurá. Mesačne vás vyjde na 2 až 12 eur – podľa zvoleného programu.

O 28 až 50 eur klesla aj akontácia na spomínaný smartfón. Operátor na webe uvádza, že zľava pri telefóne platí pre prvých 400 zákazníkov.

O 1 euro mesačne zlacnel LG Leon pri nižších programoch. Pri XS a XS mini bola znížená aj dotácia na smartfón z 19 eur na 9 eur.

O euro mesačne naopak zdražel pri nižšom programe S LG G4C. Až o dve eurá mesačne sa zvýšil mesačný poplatok za telefón pri XS a XS mini. Naopak, o 100 eur ale klesla dotácia pri najnižších programoch. Jednorazový poplatok je aktuálne pri XS, XS mini a S 19 eur.

Do ponuky sa opäť vrátilo aj zariadenie Alcatel One Touch 2004C. Jeho plná cena je 39 eur. Ku všetkým programom je zadarmo. Mesačný poplatok zaň je pri programoch Happy jedno euro mesačne.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.