Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LG V10 má problém. Na pridanie odtlačku prsta netreba heslo

VIDEO Vytvorenie skratky preskočí kontrolu pred zaznamenaním novej biometrickej informácie.

LG V10 LG V10 Smartfóny LG V10 trpia chybou, vďaka ktorej funguje pridanie odtlačku prsta aj bez znalosti hesla. V nebezpečí sú však iba zariadenia so spúšťačom Nova Launcher s viac ako desať miliónom stiahnutí v Obchode Google Play.

Postup popísal používateľ Matt OnYourScreen na portáli YouTube. Okrem toho však priniesol aj radu, ako zneužitiu chyby zabrániť. Upozornil na to web Android Authority.

Zneužitie nedostatku ale stojí na prístupe k už odomknutému zariadeniu. Na domovskú obrazovku potom musí pridať miniaplikáciu Nova Activities, v menu vybrať položku com.lge.fingerprintsettings a zvoliť Add Fingerprint, čím sa vytvorí rovnomenná skratka.

Po otvorení tohto odkazu sa spustí proces snímania odtlačku bez toho, aby sa objavila obrazovka s potrebou zadať heslo alebo PIN kód.

Chyba v praxi (zdroj: Matt OnYourScreen):

Podobný postup zrejme funguje aj pri funkcii Trusted Face, kedy sa smartfón odomyká po rozpoznaní používateľovej tváre.

Pamäť ukladá najviac štyri odtlačky

Nebezpečenstvu sa dá vyhnúť jednoducho. Stačí svojimi odtlačkami „zaplniť“ všetky štyri sloty, do ktorých sa ukladajú biometrické informácie. Všetky nasledujúce pokusy o vloženie ďalšieho odtlačku potom zlyhajú. Riešením je tiež odinštalovanie spomínaného spúšťača Nova Launcher.

Pri požičiavaní svojho smartfónu druhým ľudom tak odporúčame zvýšiť obozretnosť. Ak ste sa ale už stali obeťou, odtlačok prsta sa dá jednoducho odstrániť v Nastaveniach.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.