Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone 7 by mal mať slúchadlá s konektorom Lightning, tvrdia analytici

Vlastné slúchadlá s potláčaním šumu by mohol Apple predstaviť v roku 2017.

Apple vraj vlastné slúchadlá s konektorom Lightning predstaví už tento rok (zdroj: 9to5Mac) Apple vraj vlastné slúchadlá s konektorom Lightning predstaví už tento rok (zdroj: 9to5Mac) Slúchadlá pribalené k nadchádzajúcemu iPhonu budú namiesto 3,5 mm jacku vybavené konektorom Lightning. Myslia si to analytici britskej bankárskej a finančnej spoločnosti Barclays Blayne Curtis a Christopher Hemmelgarn v správe, na ktorú sa odvoláva portál MacRumors.

Dohady o tom, že nový iPhone by už nemusel mať klasický 3,5 mm jack, sa opakovane objavujú od novembra minulého roka. Analytici z Barclays ich opätovne potvrdzujú, keďže práve absencia štandardného jacku v iPhone 7 je podľa nich dôvodom prechodu na nový konektor slúchadiel. Na mieste pôvodného jacku má byť podľa analytikov druhý reproduktor.

3,5-mm jack je suverénne najstarším konektorom, aký zariadenia kalifornskej firmy využívajú. Správy o jeho zanechaní – i keď nepotvrdené – však mnoho fanúšikov neprijalo ľahko. Začiatkom januára bola spustená petícia za jeho zachovanie, ktorú dodnes podpísalo už takmer 300-tisíc ľudí.

Nasledujúci rok by mohli byť spolu s ďalším iPhonom (pravdepodobne iPhonom 7s) dostupné už i slúchadlá kalifornskej firmy s potláčaním okolitého ruchu. Pokým však prechod na konektor Lightning potvrdzujú aj predošlé správy, slúchadlá s potláčaním ruchu budú podľa iných predávané skôr samostatne, napríklad pod značkou Beats.

Takáto funkcia dáva v súvislosti s prechodom na nový konektor zmysel, keďže cez Lightning možno slúchadlá i napájať a práve funkcie ako potláčanie šumu vyžadujú externé napájanie.

Apple možno pripravuje i vlastné bezdrôtové slúchadlá. Podobať by sa mohli na tento model značky Bragi Dash Apple možno pripravuje i vlastné bezdrôtové slúchadlá. Podobať by sa mohli na tento model značky Bragi Dash

Ako však pripomína MacRumors, vylúčené nie je ani to, že Apple namiesto zmeny konektora prejde na bezdrôtové slúchadlá využívajúce Bluetooth. Údajne by sa mohli podobať na Bragi Dash, dve samostatné, navzájom neprepojené slúchadlá typu „in-ear“.

MobilMania.sk komentuje: Výhody digitálneho prenosu zvuku

3,5-mm jack prenáša zvuk v analógovej podobe. Prevod z digitálnej na analógovú informáciu zabezpečuje telefón. Lightning i Bluetooth sú však digitálne pripojenia, takže sa cez ne nemusí prenášať len zvuk, ale akékoľvek informácie, čo otvára veľké možnosti pre nové funkcie.

Takto pripájané slúchadlá by mohli napríklad obsahovať špeciálne tlačidlá ovládajúce pokročilejšie funkcie telefónu než len hlasitosť či prijatie hovoru. Slúchadlá by mohli obsahovať akcelerometer, alebo kameru a prenášať údaje o polohe či video. Akcelerometer majú i slúchadlá Bragi Dash a využívajú ho na to, aby používateľ mohol prijať alebo odmietnuť hovor pokývaním hlavy.

Otvorila by sa tým i možnosť prenosu zvuku vo väčšej kvalite. Apple sa v poslednej dobe pravdepodobne zaoberá myšlienkou distribúcie hudby v 24-bitovom formáte so vzorkovacou frekvenciou 96 kHz či dokonca 192 kHz. Digitálne pripojenie je pre prenos hudby v takejto kvalite oveľa vhodnejšie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.