Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhony poškodené zmenou dátumu je možné oživiť

Zmenili ste dátum vo svojom iPhone na rok 1970? Poznáme možné riešenie

Nastavenie dátumu na 1. január 1970 možno nie je pri novších zariadeniach s iOS také nebezpečné, ako sa spočiatku zdalo. Podľa portálu ArsTechnica vraj na „prebudenie“ smartfónu či tabletu stačí úplne vybiť jeho batériu.

Odvážnejší používatelia sa môžu pokúsiť fyzicky odpojiť vstavaný akumulátor. Riešenie obnovením systému vraj nepomôže a jediné, čo docieli, je strata uložených dát.

ArsTechnica ďalej objasňuje, prečo problém vznikol. Unixový čas používaný v operačnom systéme iOS totiž počíta čas v sekundách od polnoci (00:00:00 UTC) 1. januára 1970. Bežne je táto hodnota ukladaná ako 32-bitové číslo, čo pri priblížení sa k nule zrejme spôsobuje problémy na zariadeniach so 64-bitovými procesormi.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.