Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

HTC s iným operačným systémom ako Android? Šanca existuje

Podľa špekulácií je za návratom k systému štedrá podpora Microsoftu.

HTC už telefón s operačným systémom Microsoftu ponúkal HTC už telefón s operačným systémom Microsoftu ponúkal HTC sa možno pripojí k Microsoftu a ponúkne mobilné zariadenie postavené na platforme Windows 10 Mobile.

Naznačuje to pracovná ponuka zverejnená na webe Microsoft Careers.

Inzerát opisuje pozíciu šéfa account manažmentu v taiwanskom Tchaj-peji, kde sa nachádza aj centrála HTC.

Zamestnanec by mal konkrétne na starosti budovanie produktového portfólia zameraného na Windows pre smartfóny a služby Microsoftu, ktoré by kombinoval s hardvérovou a softvérovou ponukou ázijskej spoločnosti.

Zmysel len s podporou Microsoftu

Vzhľadom na nepriaznivú finančnú situáciu HTC snaha vyvoláva otázniky. Nový mobilný Windows totiž len prichádza na trh a starší predchodca získal len nízky trhový podiel. Prípadný neúspech produktu by tak mohol ešte výraznejšie prehĺbiť problémy taiwanského výrobcu.

Na druhej strane iniciatíva môže mať zmysel v prípade poskytnutia finančnej dotácie od Microsoftu, uvádza server Wmpoweruser.com, ktorý na hľadanie nového človek upozornil.

Producenti hardvéru sa pritom do platformy od redmondskej firmy púšťajú len pomaly. Svetlú výnimku tvoria len Acer, Nuans, Vaio či Xiaomi.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.