Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LG Stylus 2: Android Marshmallow aj dotykové pero

Firma LG oficiálne predstavila nástupcu svojho smartfónu G4 Stylus.

Hneď niekoľko výrobcov predstavilo svoje mobilné novinky ešte pred štartom blížiaceho sa mobilného kongresu MWC 2016 v Barcelone. Kórejská firma LG nie je výnimkou.

Okrem toho, že detailnejšie naznačila novú líniu smartfónov „X“ uviedla aj nástupcu modelu G4 Stylus, respektíve LG G Stylo. Na trhu bude známy ako „Stylus 2“, pripomínajú stránky GSMArena.com či Phonearena.com.

LG Stylus 2 LG Stylus 2 Nástupca G4 Stylus / G Stylo nebude patriť medzi high-endové telefóny, no v porovnaní s predchodcom má dôjsť k viacerým (aj dizajnovým) zmenám. Vďaka nim by mal nový telefón pôsobiť ešte „uhladenejším“ dojmom, čomu bude podľa všetkého napomáhať aj kovový rám.

Už samotný názov mobilnej novinky naznačuje, že budeme môcť pri ovládaní využívať dotykové pero, respektíve stylus. Firma LG pritom pri styluse mala popracovať na jeho presnosti.

Stylus 2 potenciálnym zákazníkom ponúkne veľký 5,7-palcový displej, ktorý však bude zobrazovať len v nižšom rozlíšení 720p. V tomto smere sa voči predchodcovi nič nemení, aspoň Full HD by sa na takejto uhlopriečke už zišlo.

V útrobách nového zariadenia nájdeme čipset so štvorjadrovým procesorom (1,2 GHz), pričom pravdepodobne pôjde o Snapdragon 410. Spoločnosť LG sa však v tlačovej správe presnejšie o čipsete nezmieňuje. Čipset bude párovaný s 1,5 GB RAM (predtým 1 GB u Stylo) a 16 GB vnútornej flash pamäte. Samozrejmosťou bude podpora pamäťových kariet microSD.

Telefón ďalej ponúkne hlavný 13-megapixelový fotoaparát na zadnej strane a prednú 8-megapixelovú kameru. Spomína sa tiež podpora pre Wi-Fi 802.11 b, g, n, Bluetooth 4.1, USB 2.0, rýchle mobilné dáta LTE / HSPA+ či batéria s kapacitou 3 000 mAh. Aj vzhľadom na nízke rozlíšenie displeja môžeme očakávať solídnu výdrž na jedno nabitie. Výdrž má navyše podporiť nasadenie nového operačného systému Google Android 6.0 Marshmallow v základnej výbavy, ktorý disponuje vylepšeniami aj práve z pohľadu výdrže (inteligentná správa batérie s režimom Doze).

LG Stylus 2 LG Stylus 2

Novinka je zároveň príjemne tenká aj ľahká, pričom voči predchodcovi si polepšila. Jej aktuálna udávaná hrúbka tela je 7,4 mm a hmotnosť 145 g.

Podobne ako nové smartfóny z línie X (zahŕňajú modely X cam a X screen) a predovšetkým chystaná vlajková loď G5, aj vyššie spomínanú novinku uvidíme budúci týždeň v Barcelone počas konania mobilného kongresu. Ponúkať sa bude vo farbách „Titan“, „White“ a „Brown“.

LG Stylus 2 v skratke

Displej

5,7-palcový, HD, In-Cell Touch (1280 x 720 px)

Čipset

Štvorjadrový, 1,2 GHz

Pamäť

1,5 GB LPDDR3 RAM / 16 GB ROM / podpora microSD

Fotoaparát/kamera

13 MP a 8 MP

Siete

LTE / HSPA+ / GSM

Konektivita

Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.1 / USB 2.0

Operačný systém

Android 6.0 Marshmallow

Batéria

3 000 mAh (vymeniteľná)

Rozmery

155 × 79,6 × 7,4 mm

Hmotnosť

145 g

Farby

Titan / White / Brown

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.