Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé správy o Galaxy Note 6: Ponúkne vraj 6 GB RAM

Nová generácia Note od Samsungu sa má zmeniť v niekoľkých oblastiach.

Samsung Galaxy Note5 naživo, foto: Ľubomír Vnuk Samsung Galaxy Note5 naživo, foto: Ľubomír Vnuk Hoci v posledných dňoch ohľadne firmy Samsung sú témou číslo jedna najmä informácie o Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, prvé správy sa už objavujú aj o novej generácii zariadenia Note – čiže chystanom Galaxy Note 6. Ako píše SamMobile.com, nové informácie pochádzajú z čínskeho zdroja.

Ak ich budeme považovať za pravdivé (aspoň z väčšej časti) nový Galaxy Note by sa mohol dočkať hneď niekoľkých dôležitých zmien.

Tou prvou má byť displej. Nielenže sa spomína väčšia uhlopriečka 5,8 palca, ale zároveň by malo ísť o displej typu „Slim RGB AMOLED“. Prípadné nasadenie RGB matice (namiesto Diamond PenTile) by nesporne vzbudilo pozornosť, keďže podobnú maticu Samsung naposledy u vlajkových lodí nasadil pri Galaxy S II. Nahradená bola PenTile maticou najmä kvôli nižšej životnosti. Displej ponúkne QHD rozlíšenie (čiže 4K sa zrejme ešte nekoná, no reálna použiteľnosť je pomerne malá) a zároveň má byť veľmi tenký. To by mohlo podľa zdroja znamenať, že redukciu celkovej hrúbky tabletofónu využije výrobca k nasadeniu napríklad silnejšej batérie.

Kým Note5 ponúkol 4 GB operačnej pamäte RAM, nový Note sa má posunúť dopredu aj v tomto smere. Spomína sa nasadenie 6 GB RAM. Samsung je v princípe na podobnú konfiguráciu pripravený, keďže už spustil hromadnú produkciu 12 Gb LPDDR4 pamäťových modulov, ktoré využívajú 20nm výrobný proces. K tomu sa pridá 64 alebo 128 GB vnútorného flash priestoru (UFS 2.0), dvojica čipsetov (jeden podľa všetkého z vlastnej dielne, čiže high-endový Exynos) a spomína sa aj 12-megapixelový hlavný fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu „Super OIS Plus“.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.