Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvé správy o Galaxy Note 6: Ponúkne vraj 6 GB RAM

Nová generácia Note od Samsungu sa má zmeniť v niekoľkých oblastiach.

Samsung Galaxy Note5 naživo, foto: Ľubomír Vnuk Samsung Galaxy Note5 naživo, foto: Ľubomír Vnuk Hoci v posledných dňoch ohľadne firmy Samsung sú témou číslo jedna najmä informácie o Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, prvé správy sa už objavujú aj o novej generácii zariadenia Note – čiže chystanom Galaxy Note 6. Ako píše SamMobile.com, nové informácie pochádzajú z čínskeho zdroja.

Ak ich budeme považovať za pravdivé (aspoň z väčšej časti) nový Galaxy Note by sa mohol dočkať hneď niekoľkých dôležitých zmien.

Tou prvou má byť displej. Nielenže sa spomína väčšia uhlopriečka 5,8 palca, ale zároveň by malo ísť o displej typu „Slim RGB AMOLED“. Prípadné nasadenie RGB matice (namiesto Diamond PenTile) by nesporne vzbudilo pozornosť, keďže podobnú maticu Samsung naposledy u vlajkových lodí nasadil pri Galaxy S II. Nahradená bola PenTile maticou najmä kvôli nižšej životnosti. Displej ponúkne QHD rozlíšenie (čiže 4K sa zrejme ešte nekoná, no reálna použiteľnosť je pomerne malá) a zároveň má byť veľmi tenký. To by mohlo podľa zdroja znamenať, že redukciu celkovej hrúbky tabletofónu využije výrobca k nasadeniu napríklad silnejšej batérie.

Kým Note5 ponúkol 4 GB operačnej pamäte RAM, nový Note sa má posunúť dopredu aj v tomto smere. Spomína sa nasadenie 6 GB RAM. Samsung je v princípe na podobnú konfiguráciu pripravený, keďže už spustil hromadnú produkciu 12 Gb LPDDR4 pamäťových modulov, ktoré využívajú 20nm výrobný proces. K tomu sa pridá 64 alebo 128 GB vnútorného flash priestoru (UFS 2.0), dvojica čipsetov (jeden podľa všetkého z vlastnej dielne, čiže high-endový Exynos) a spomína sa aj 12-megapixelový hlavný fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu „Super OIS Plus“.

Mobilný operátor zapožičia turistom cestujúcim do Južnej Kórey smartfóny Galaxy Note5
Mobilný operátor zapožičia turistom cestujúcim do Južnej Kórey smartfóny Galaxy Note5

Spoločnosť poskytne tabletofóny zadarmo na päť dní. Každý deň bude mať pritom používateľ k dispozícii až 1 GB mobilných dát.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.