Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple reaguje na zariadenia zničené zmenou dátumu, plánuje vydať záplatu

Zatiaľ čo aktualizácia zabráni ďalším škodám, používateľom s nefunkčnými zariadeniami zrejme nepomôže.

Nepríjemné zistenie z minulého týždňa ukázalo, že na „softvérové zničenie“ iPhonov so 64-bitovými procesormi stačí naozaj málo. A hoci sa krátko po tom na internete objavilo pravdepodobné riešenie problému, chyba stále existuje a mnoho (prevažne neskúsených) používateľov ostáva v nebezpečí. Ako ale upozornil web 9To5Mac, Apple už prisľúbil opravu.

Pomoc už ponúka aj stránka technickej podpory výrobcu. Podľa nej však problémy spôsobuje nastavenie dátumu skoršieho ako je máj roku 1970. Zákazníkom je prisľúbená softvérová aktualizácia, ktorá by mala problémy vyriešiť. Majiteľom nefunkčných zariadení sa však odporúča kontaktovať Apple Support.

Podľa zdrojov serveru 9to5Mac spôsobuje chyba vrásky na čele Applu aj kvôli kurióznym situáciám, ku ktorým dochádzalo priamo v jeho kamenných predajniach. Pomaly sa totiž začali objavovať prípady, kedy zákazníci nastavili „smrteľný“  dátum na predvádzacích zariadeniach.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.