Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mobilný Windows 10 pre staršie telefóny? Možno už o pár dní

Nedočkaví používatelia by sa mohli dočkať už koncom februára.

Mexická pobočka Microsoftu na Facebooku zverejnila očakávaný dátum vypustenia Windows 10 Mobile pre staršie smartfóny. Malo by sa tak udiať 29. februára pre vybrané zariadenia, upozornil Windows Central.

Detaily zatiaľ nepoznáme. Aj keby bola informácia pravdivá, môže ísť len o dátum platný pre daný región. Oficiálnou cestou sa Microsoft k dostupnosti novej verzie systému stále nevyjadril.

Nová generácia mobilnej platformy redmondskej spoločnosti tak naďalej zostáva dostupná len na troch najnovších zariadeniach – Lumii 550 a vlajkových Lumiách 950 a 950 XL. Zajtra sa do predaja dostane aj štvrtý telefón – na biznis zameraná Lumia 650.

Posledným prírastkom do rodiny Windows 10 Mobile telefónov je Lumia 650 (zdroj: Microsoft) Posledným prírastkom do rodiny Windows 10 Mobile telefónov je Lumia 650 (zdroj: Microsoft)

Majitelia starších smartfónov majú naďalej možnosť vyskúšať mobilnú „desiatku“ prostredníctvom Windows Insider programu. Treba však pripomenúť, že v prípade problémov sa však používateľ v takomto prípade nemôže spoliehať na platnú záruku na telefón.

Ak sa vám už nechce čakať a platformu chcete vyskúšať aj na staršom modeli s Windows Phone, využiť môžete náš podrobný návod na inštaláciu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.