Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Údajný Huawei P9 na kvalitných renderoch: Kovové telo a duálny fotoaparát

Nový top telefón čínskeho producenta sa svojimi parametrami zrejme nebude mať za čo hanbiť. Obrázky ukazujú rôzne farebné prevedenia.

Mobilný veľtrh MWC 2016 sa nezadržateľne blíži, no mnoho informácií sa dostáva na povrch ešte pred jeho zahájením. Web GizChina.com najnovšie informuje o renderoch údajného top telefónu od Huawei – nového modelu P9.

Na snímkach, ktoré sa pôvodne objavili na serveri MyDrivers.com, vidíme telefón v rôznych farebných prevedeniach. Konštrukcia bude podľa všetkého kovová, hoc rendery môžu „klamať telom“. Asi najviac ale udrie do očí dvojica šošoviek fotoaparátu vzadu v kombinácii s duálnym LED bleskom. K tomu sa zrejme pridá aj laserové automatické zaostrovanie. Pod fotoaparátmi si môžeme všimnúť tiež kamuflovaný snímač odtlačkov prstov.

Vzadu je neprehliadnuteľný najmä duálny fotoaparát (zdroj: MyDrivers.com) Vzadu je neprehliadnuteľný najmä duálny fotoaparát (zdroj: MyDrivers.com)

Poriadny výkon do vrecka

Zo starších náznakov si už vieme urobiť ako-taký obraz aj o hardvérovej výbave. Vpredu bude dominovať 5,2-palcový displej, pravdepodobne s Full HD rozlíšením (1 920 × 1 080 pixelov). Vyššie spomenutý duálny zadný fotoaparát by mal ponúknuť maximálne rozlíšenie 12 megapixelov, k čomu sa pridá aj predná „selfie“ kamera údajne so solídnymi 8 megapixelmi.

Výkon mal podľa odhadov zabezpečiť Kirin 950 so štvoricou procesorových jadier Cortex-A72 na takte 2,3 GHz v kombinácii s kvartetom Cortex-A53 a frekvenciou 1,8 GHz. Ako ale nedávno písal server GizChina.com, vylúčené nie je ani použitie aktualizovanej verzie čipu s vyššími taktami, pracovne označovaného Kirin 955. Zvyšok výbavy by malo tvoriť až 4 GB RAM a batéria s kapacitou 2 900 mAh.

Huawei P9 zrejme príde aj v ružovom odtieni (zdroj: MyDrivers.com) Huawei P9 zrejme príde aj v ružovom odtieni (zdroj: MyDrivers.com)

Základný model so 16 GB vstavaným úložiskom má stáť 1 900 čínskych jüanov, čo by po prepočte malo zodpovedať atraktívnym 260 eurám. U nás ale bude cena pravdepodobne vyššia. Dostupné majú byť aj drahšie edície s väčšou vstavanou pamäťou a širšou paletou podporovaných sietí.

K tomu sa pridávajú staršie špekulácie o možnom uvedení hneď štyroch edíciách telefónov menom Huawei P9. Možný je príchod tabletofónu P9 „Max“, ako aj menšieho súrodenca „Lite“. Štvrtý potenciálny variant i jeho možný názov je ale stále záhadou.

Ako ďalej uvádzajú zdroje, telefón si neodkrúti premiéru priamo počas veľtrhu MWC, ale jeho čas vraj príde o niečo neskôr, pravdepodobne v marci.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.