Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvý smartfón s termokamerou: CAT S60

Novinka od CAT bude oficiálne predstavená už čoskoro – na MWC 2016 v Barcelone. Zároveň ponúkne zvýšenú odolnosť.

Na blížiacom sa mobilnom kongrese MWC 2016 budeme môcť vidieť aj rôzne špeciálne kúsky. Jedným z nich by mal byť aj nevšedný smartfón CAT S60.

Okrem iných náležitostí ponúkne pre súčasné konvenčné smartfóny unikátnu súčasť základnej výbavy: zabudovanú termokameru.

CAT S60 CAT S60

Termokamera umožní zmerať teploty objektov okolo nás vo vzdialenosti 15 – 30 m, pričom snímanie funguje aj cez dym či iné podobné prekážky. Výrobca pritom vsadil na modul C2 od Flir, píše PhoneArena.com.

Kamera je doplnená o špeciálnu aplikáciu s technológiou MSX, ktorá umožní zachytávať statické obrázky, panorámy a videá vo vyššom rozlíšení a tiež zachytené dáta ďalej vyhodnocovať. CAT S60 si môže nájsť svoje využitie najmä v priemyselnej sfére.

CAT S60 však prináša aj ďalšie zaujímavé vlastnosti. Spadá medzi telefóny so zvýšenou odolnosťou, ktoré sú pripravené aj na „hrubé zaobchádzanie“. Okrem iného by mal garantovať odolnosť voči vode po dobu jednej hodiny až do hĺbky 5 metrov, kým bežne odolné telefóny garantujú len 2 m. Mal by rovnako zvládnuť pády z výšky 1,8 m.

Aj samotný displej je zaujímavý. Nie však rozlíšením, keďže ponúka konfiguráciu 720p na 4,7-palcovej uhlopriečke. Je však chránený odolným sklom Gorilla Glass 4 s hrúbkou 1 mm, kým štandardne to býva 0,4 mm. Displej zároveň ponúkne jas až 540 nitov a je pripravený na prácu v rukaviciach či s mokrými prstami.

CAT S60 CAT S60

V útrobách nového odolného smartfónu nájdeme čipset Snapdragon 617 s 3 GB RAM a 32 GB flashu. Nechýba ani 13-megapixelový hlavný fotoaparát a 5-megapixelová kamera. Výrobca spomína aj podporu rýchlych sietí 4G LTE, operačným systémom bude už nový Android 6.0 Marshmallow.

Výhodou spomínanej novinky môže byť aj pomerne silná batéria, ktorá má kapacitu 3 800 mAh. Mala by zaistiť solídnu výdrž na jedno nabitie aj pri náročnejšom používaní. K tomu sa pridáva až 105dB reproduktor.

CAT S60 CAT S60

Nový CAT S60 bude oficiálne demonštrovaný práve počas konania MWC. Do predaja sa má dostať v priebehu tohto roka. Známa je aj cena pre prípadných záujemcov – 650 eur. Nemalú časť výslednej ceny však tvorí samotná termokamera. Dodajme, že modul Flir One (termokamera pre smartfóny) sám o sebe sa ponúka za vyše 200 eur.

CAT S60 CAT S60

Cat S60 v skratke

Čipset

Qualcomm Snapdragon 617 (osemjadrový)

Displej

4,7-palcový, 720p, Gorilla Glass 4, jas 540 nitov, podpora rukavíc aj práce s mokrými prstami

Pamäť

3 GB RAM a 32 GB ROM

Fotoaparát

13 MP s duálnym LED bleskom, predná 5 MP kamera

Operačný systém

Google Android 6.0 Marshmallow

Iné

MIL Spec 810G, reproduktor (>105dB), 4G LTE, termokamera od FLIR s aplikáciou

Batéria

3 800 mAh

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.