Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Výkon smartfónov stále rastie, už budúci rok by mohli pokoriť herné konzoly

Ťažným motorom hier na mobilných platformách má byť virtuálna realita.

ARM čipy pomaly „dobiehajú“ herné konzoly (zdroj: Jeffrey Grubb, GamesBeat) ARM čipy pomaly „dobiehajú“ herné konzoly (zdroj: Jeffrey Grubb, GamesBeat) Spoločnosť ARM pri príležitosti konferencie Casual Connect v Amsterdame uviedla, že jej čipy by do konca roka 2017 mali dosiahnuť grafickú úroveň súčasných herných konzol. Informácie sprostredkoval web VentureBeat.

Navyše, podľa vyjadrení jedného z predstaviteľov spoločnosti sú už dnešné high-endové mobilné procesory výkonnejšie ako herné konzoly minulej generácie v podobe PlayStation 3 alebo Xbox 360.  

Ako dôkaz bol predložený graf. Na ňom sú bodmi označené úrovne výkonu jednotlivých konzol v jednotkách Flops, ktoré reprezentujú počet operácií pri výpočtoch s plávajúcou desatinnou čiarkou (Floating-point Operations per Second). Krivky pritom predstavujú stúpajúci výkon desktopov a mobilných zariadení.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Ak sú teda predpoklady správne, hranicu 2 TFlops (2*1012 Flops) by mali smartfóny pokoriť vo štvrtom kvartáli roka 2017. Aby sme číslo dali do kontextu, konzola PlayStation 4 disponuje výkonom 1,84 TFlops.

Výrobca mikroprocesorov ARM očakáva v tomto roku pokles ziskov
Výrobca mikroprocesorov ARM očakáva v tomto roku pokles ziskov

ARM vlani zaznamenal priaznivé výsledky aj vďaka silnému doláru.

Problémom sú ale v súčasnosti minimálne možnosti interakcie a výdrž na batériu. Riešením prvého by však mohlo byť využitie virtuálnej reality, ktorá by výkon mobilných zariadení „priniesla“ hardcore hráčom v trochu prijateľnejšej forme. V otázke výdrže na jedno nabitie by zase mohli svoje ovocie priniesť niektoré nové technológie pre výrobu akumulátorov, ktorým sme sa podrobne venovali v samostatnom článku.

Budúce konzoly majú byť 5x efektívnejšie. Vraj prídu v roku 2018
Budúce konzoly majú byť 5x efektívnejšie. Vraj prídu v roku 2018

Nové herné zariadenia majú byť orientované na virtuálnu realitu. Čipy vraj dodá AMD.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.