Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Výkon smartfónov stále rastie, už budúci rok by mohli pokoriť herné konzoly

Ťažným motorom hier na mobilných platformách má byť virtuálna realita.

ARM čipy pomaly „dobiehajú“ herné konzoly (zdroj: Jeffrey Grubb, GamesBeat) ARM čipy pomaly „dobiehajú“ herné konzoly (zdroj: Jeffrey Grubb, GamesBeat) Spoločnosť ARM pri príležitosti konferencie Casual Connect v Amsterdame uviedla, že jej čipy by do konca roka 2017 mali dosiahnuť grafickú úroveň súčasných herných konzol. Informácie sprostredkoval web VentureBeat.

Navyše, podľa vyjadrení jedného z predstaviteľov spoločnosti sú už dnešné high-endové mobilné procesory výkonnejšie ako herné konzoly minulej generácie v podobe PlayStation 3 alebo Xbox 360.  

Ako dôkaz bol predložený graf. Na ňom sú bodmi označené úrovne výkonu jednotlivých konzol v jednotkách Flops, ktoré reprezentujú počet operácií pri výpočtoch s plávajúcou desatinnou čiarkou (Floating-point Operations per Second). Krivky pritom predstavujú stúpajúci výkon desktopov a mobilných zariadení.

Ak sú teda predpoklady správne, hranicu 2 TFlops (2*1012 Flops) by mali smartfóny pokoriť vo štvrtom kvartáli roka 2017. Aby sme číslo dali do kontextu, konzola PlayStation 4 disponuje výkonom 1,84 TFlops.

Problémom sú ale v súčasnosti minimálne možnosti interakcie a výdrž na batériu. Riešením prvého by však mohlo byť využitie virtuálnej reality, ktorá by výkon mobilných zariadení „priniesla“ hardcore hráčom v trochu prijateľnejšej forme. V otázke výdrže na jedno nabitie by zase mohli svoje ovocie priniesť niektoré nové technológie pre výrobu akumulátorov, ktorým sme sa podrobne venovali v samostatnom článku.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.