Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Synaptics má prelomovú čítačku odtlačkov prstov. Má hrúbku len 3,5 milimetra

Spoločnosť predstavila nový algoritmus. Rozlíši falošné odtlačky od živých.

Spoločnosť Synaptics je známa výrobou komponentov mobilných zariadení, ako sú dotykové displeje alebo čítačky odtlačkov prstov. Teraz však prichádza s prelomovým riešením. Vyvinula senzor na čítanie odtlačkov prstov s hrúbkou len 3,5 milimetra. Vďaka tomu ho je možné umiestniť napríklad do tlačidla na reguláciu hlasitosti naboku telefónu, informuje Engadget.

Synaptics tiež popracoval na svojom bezpečnostnom softvéri SentryPoint, ktorý poskytuje lepšiu kontrolu biometrie používateľa so špeciálnym algoritmom. Dokáže rozlíšiť živé odtlačky prstov od falošných. Nemôže sa tak stať, že by niekto získal odtlačok používateľa zanechaného na lesklom povrchu a vyrobil si jeho kópiu.

Na reálne využitie nového senzora si však budeme pravdepodobne musieť počkať do budúceho roka. Štart masovej výroby novinky je totiž naplánovaný až v treťom kvartáli 2016. Nová čítačka odtlačkov prstov by mala byť predstavená už čoskoro na veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.