Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Skype: Bezplatné skupinové hovory sú odteraz dostupné aj pre iOS a Android

VIDEO Skupinové hovory cez Skype už fungujú aj na mobilných zariadeniach. Windows Phone zatiaľ chýba.

zdroj: Microsoft zdroj: Microsoft
Spoločnosť Microsoft oznámila prostredníctvom jej blogu sprístupnenie už zaužívanej funkcie z desktopov – skupinové hovory – aj pre smartfóny a tablety. Zatiaľ čo príspevok hovorí o dostupnosti na všetkých platformách, zmena sa v skutočnosti týka iba systémov iOS a Android.

Funkcie bezplatných skupinových hovorov sa teda naďalej nedočkajú používatelia Windows Phonu, Windows 10 či Linux. Obmedzenia sa podľa stránky Neowin rovnako týkajú konzoly Xbox One a Samsung TV. Pri nich skupinový hovor možno začať, avšak nie je možné pripojiť sa k už existujúcej konverzácii.

Potešení nezostanú ani majitelia starších prístrojov s iOS. Funkcia totiž nie je dostupná pre iPhone 4 a 4S a tak isto pre piatu generáciu iPodu touch. iPad 2, 3 a mini skupinové hovory podporujú, no s maximálnym počtom troch video hovorov. Ostatné konverzácie (maximum na mobilných zariadeniach je šesť) sú v tomto prípade odkázané iba na audio.

video:

Danú funkcionalitu mohli používatelia vyskúšať, po registrácii cez špeciálny formulár, už minulý mesiac. Vtedy však firma avizovala, že novinka príde rovnako na Windows Phone. Kedy sa teda video hovory dostanú aj na túto platformu zostáva nateraz otázne.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.