Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zakladateľ antivírusovej firmy ponúkol FBI pomoc. Zadarmo odomkne iPhone

Legenda IT bezpečnosti by vraj dáta poskytla do troch týždňov. Žiadosť úradov vníma ako pomoc nepriateľom.

Ilustračná snímka Ilustračná snímka
Kontroverzný programátor a zakladateľ rovnomennej antivírusovej spoločnosti John McAfee ponúka riešenie sporu medzi FBI a Apple. So svojím tímom chce zdarma dešifrovať obsah smartfónu útočníka strelca z amerického San Bernardina, napísal na webe IBTimes.

„Využijeme hlavne sociálne inžinierstvo a potrvá nám to tri týždne. Ak prijmete moju ponuku, nebudete musieť žiadať Apple o umiestnenie zadných vrátok do ich produktov. To by bol začiatok konca Ameriky,“ uviedol McAfee.

Milionár zároveň súhlasí so šéfom americkej firmy Timom Cookom, ktorý si myslí, že oslabenie bezpečnosti systému iOS by zničili dlhé roky práce na vylepšovaní ochrany zákazníkov. McAfee situáciu konkrétne prirovnal k odovzdaniu kľúčov k jadrovým zbraniam do rúk nepriateľov.

Pripomeňme, že známy biznismen už v minulosti označil sociálny hacking za silný nástroj na prelomenie zabezpečenia. S jeho pomocou vraj zvládne nabúrať počítačový systém úplne každý.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.