Používaním stránok prevádzkovaných Azet.sk, a.s. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.OK Viac info

Facebook spúšťa streamovanie videa pre všetkých používateľov

Na všetkých zariadeniach s iOS by sa funkcia mala objaviť v najbližších týždňoch. Pri An-droide presný časový rámec zatiaľ nie je známy.

Po tom ako Facebook sprístupnil možnosť streamovania videí pre celebrity, overené stránky a malé percento používateľov iPhonov v USA, v týchto dňoch pokračuje s expanziou ďalej. Podľa portálu Engadget totiž firma potvrdila rozširovanie danej funkcionality pre všetkých používateľov sociálnej siete.

Vymoženosť sa používateľom zobrazí automaticky, teda bez nutnosti aktualizovania aplikácie. Vybrať je ju možné pri zmene statusu pomocou nového tlačidla, na ktoré by zároveň služba po pridaní mala upozorniť.

Streamovať na Facebooku budú môcť čoskoro aj bežní používatelia
Streamovať na Facebooku budú môcť čoskoro aj bežní používatelia

Jedna z najznámejších sociálnych sietí mení spôsob, akým používatelia zdieľajú svoje zážitky. Vylepšení sa ako prví dočkajú majitelia zariadení od Applu.

Pokiaľ sa takáto ikona v aplikácii objaví, pre spustenie streamovania už stačí iba vybrať pre koho bude video dostupné, prípadne pridať krátky popis. Doposiaľ sa nástroj údajne okrem USA objavil v krajinách ako Veľká Británia, Nemecko, Brazília či Južná Afrika.

Diváci môžu navyše streamované videá odoberať a pozrieť si ich neskôr (zdroj: Facebook) Diváci môžu navyše streamované videá odoberať a pozrieť si ich neskôr (zdroj: Facebook)

Nástroj by v prípade iOS zariadení mal pribudnúť všetkým používateľom v priebehu najbližších týždňov. Pri konkurenčnom Androide je uvedenie funkcie do prevádzky zatiaľ otázne, avšak malo by sa tak stať už „čoskoro“.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Azet.sk, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.