Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Apple získava podporu v kauze odomknutia iPhonu. Snowden hovorí o prípade desaťročia

Kalifornská spoločnosť sa musí rozhodnúť do konca budúceho týždňa.

Ilustračná snímka Ilustračná snímka
Federálny sudca predĺžil Apple lehotu na odpoveď v prípade sprístupnenia dát z iPhonu, ktorý používal strelec z amerického San Bernardina. Pôvodný termín z utorka na budúci týždeň presunul na piatok 26. februára. Rozhodnutie potvrdili portálu Bloomberg dve zainteresované zdroje.

Tvorca iPhonu zatiaľ rozhodnutie odmieta a argumentuje ďalekosiahlymi dopadmi na súkromie zákazníkov. O postoji šéfa firmy Tima Cooka sme detailnejšie písali v samostatnom článku.

Posolstvo hlavy kalifornskej spoločnosti stihli podporiť ďalší významní zástupcovia konkurenčných spoločností ako Google, Microsoft či Twiiter, ale i ďalšie osobnosti.

Napríklad Edward Snowden, ktorý verejne upozornil na praktiky amerických tajných služieb, konfrontáciu označil za technický prípad desaťročia. Prezident Microsoftu Brad Smith zas spomenul potrebu verejnej diskusie na tému bezpečnosti používateľských dát.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.