Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gmail je už možné využívať aj bez účtu Google. Vďaka novej funkcii

VIDEO Spoločnosť konkrétne menuje služby Yahoo! Mail, Hotmail a Outlook. Ďalších poskytovateľov plánuje pridať neskôr.

Google po novom v rámci Gmailu umožňuje využívať výhody tejto e-mailovej služby aj používateľom registrovaných u konkurenčných poskytovateľov. Ako informuje oficiálny blog firmy, funkciu nazvanú „Gmailify“ možno využívať prostredníctvom smartfónov a tabletov s mobilným systémom Android.

Obmedzenia sa však nateraz týkajú konkrétnych poskytovateľov – Google vymenoval služby ako Yahoo! Mail, Hotmail a Outlook.

Pokiaľ teda používateľ disponuje e-mailovou adresou jednej z týchto služieb a zariadením s Androidom 4.4 alebo novším, cez oficiálnu aplikáciu Gmailu môžee využívať všetky dostupné vymoženosti ako pri účte Google. Pre príklad uvedieme filtrovanie prichádzajúcich správ, blokovanie nevyžiadanej pošty či dokonca Google Now.

video:

Funkcia Gmailify sa zobrazí v nastaveniach aplikácie po prihlásení pomocou alternatívneho konta, odkiaľ ju možno spravovať. Ak teda používateľ chce Gmail využívať iba ako e-mailového klienta, Gmailify môže kedykoľvek vypnúť. Voľba sa nachádza v spodnej časti nastavení pod tlačidlom „Link account” (Prepojiť účet).

Spoločnosť by mala v budúcnosti k aktuálne podporovaným službám Yahoo! Mail, Hotmail a Outlook pridať aj ďalších poskytovateľov e-mailovým účtov. Konkrétny termín však Google v tomto prípade neuviedol.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.